Axa pokročila v rokovaniach s Uniqa o predaji oddelení Axa vo východnej Európe


			Axa pokročila v rokovaniach s Uniqa o predaji oddelení Axa vo východnej Európe

Rokovania Axa SA týkajúce sa predaja stredoeurópskych a východoeurópskych prevádzok rakúskej spoločnosti Uniqa Insurance Group AG pokročili, uviedli informované zdroje.

Poisťovacie spoločnosti sa počas nasledujúcich týždňov chcú dohodnúť o pobočkách v Poľsku, Českej republike a na Slovensku, uvádzajú zdroje. Tento obchod by mohol priniesť približne 1 miliardu eur (1,1 miliardy dolárov), uviedol zdroj, ktorý požiadal o anonymitu, pretože tieto informácie sú dôverné.

Podľa zdrojov Uniqa porazila ponuky rivalov z talianskej spoločnosti Assicurazioni Generali SpA a Vienna Insurance Group AG. Konečné dohody podľa zdrojov zatiaľ neboli uzavreté a ostatní záujemcovia sa stále môžu snažiť svoje ponuky vylepšiť.

Zástupcovia spoločností Axa, Generali, Uniqa and Vienna Insurance sa odmietli k situácii vyjadriť.

Spoločnosť Uniqa má veľké nedostatky na východoeurópskych trhoch a pripojením prevádzok Axa v tejto oblasti by podstatne rozšírila svoju pôsobnosť. Dohoda by zapadla do plánu generálneho riaditeľa spoločnosti Axa, Thomasa Buberla, ktorý chce rozbehnúť druhú najväčšiu poisťovaciu spoločnosť v Európe ustúpením z menej ziskových trhov a odklonením sa od sektoru životného poistenia.

Informované zdroje minulý mesiac uviedli, že Axa tiež zvažuje možnosti svojich prevádzok na Blízkom východe, vrátane možného predaja.

Zdroj: Bloomberg

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články