Traja záujemcovia sa predbiehajú, kto získa prevádzky AXA


			Traja záujemcovia sa predbiehajú, kto získa prevádzky AXA
O kúpu obchodných spoločností AXA vo východnej Európe v hodnote 1 miliardy eur sa pretekajú tri spoločnosti.
 
Podľa informácií od zdroja Bloomberg v súčasnosti existujú traja záujemcovia, ktorí sa predbiehajú, kto získa prevádzky obrovskej francúzskej poisťovacej a investičnej spoločnosti AXA v strednej a východnej Európe v hodnote 1 miliardy eur.
 
Talianska poisťovacia spoločnosť Assicurazioni Generali SpA a rakúske poisťovacie spoločnosti Vienna Insurance Group a Uniqa Insurance Group sú pravdepodobne stále v hre.
 
Je pochopiteľné, že AXA sa viac zameriavala na expandovanie do Ázie potom, ako prebrala spoločnosť XL, zatiaľ čo na širšej úrovni prechádza fázou reštrukturalizácie so snahou vyrovnať prostredie nízkej úrokovej sadzby a posilniť obchodnú činnosť orientovanú na zdravie, nehnuteľnosti a škody.
 
V októbri sa objavili prvé správy o potenciálnom predaji, kedy sa tieto informácie údajne dostali k potenciálnym investorom.
 
Neskôr sa objavili správy, že AXA sa pravdepodobne snaží zbaviť prevádzok na Blízkom východe.
 
Zatiaľ čo spoločnosť AXA sa do predaja obchodných spoločností na Blízkom východe ešte nepustila, zdroje informácií, ktoré majú blízko k tejto záležitosti, informovali Bloomberg, že poisťovacia spoločnosť spolupracuje s HSBC na strategickom posúdení. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články