AXA spojila sily s OTP Bankou v oblasti dôchodkového sporenia


			AXA spojila sily s OTP Bankou v oblasti dôchodkového sporenia

Demografický vývoj a spoločenská diskusia o dôchodkoch priniesli opäť veľký záujem o sporenie v 2. a 3. pilieri. Mnohé firmy ponúkajú pre svojich zamestnancov ako benefit príspevky v rámci sporenia na dôchodok, ktorý sa tak stáva mimoriadne atraktívnym sporiacim produktom.

Skupina AXA Česká republika a Slovensko sa rozhodla spojiť svoje sily s OTP Bankou Slovensko a ponúknuť dôchodkové sporenie aj na všetkých pobočkách banky.

Dôchodkové sporenie AXA v 2. a 3. pilieri je možné uzatvoriť v ktorejkoľvek z 58. pobočiek OTP Banky po celom Slovensku. Výhodné dôchodkové sporenie si môžu na predajných miestach uzatvoriť nielen klienti, ale aj neklienti banky.

,,Spolupráca s OTP Bankou je ďalším krokom k napĺňaniu našej stratégie viackanálovej distribúcie. Naša flexibilná technologická platforma v kombinácii s najlepšími produktmi vo svojej triede nám umožňuje ponúkať špičkové riešenia prostredníctvom našich partnerov a ich obchodnej siete a miest tak, aby sme boli dostupnejší pre našich klientov a dokázali ešte lepšie naplniť ich potreby a očakávania," hovorí Robert Gauci, generálny riaditeľ skupiny AXA pre Česko a Slovenskú republiku.

,,OTP Banka sa snaží neustále rozširovať ponuku svojich služieb, preto víta partnerstvo so skupinou AXA ako príležitosť ponúknuť nové služby v našich obchodných miestach. Chceme ponúknuť dôchodkové sporenie cez úžitok, cez pocit zabezpečenia a pohodlného dôchodku, pretože to je nástroj na dosiahnutie tohto cieľa,“ hovorí Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko.

Otázka sporenia si na dôchodok v 2. a 3. pilieri sa týka sa ľudí v produktívnom veku. ,,Ak má klient pred sebou ešte dostatočne dlhé obdobie, počas ktorého bude sporiť, je vhodné zhodnocovať úspory v indexovom alebo akciovom fonde. Akcie sú totiž schopné generovať dostatočný výnos v dlhodobom horizonte, napriek ich priebežnému kolísaniu hodnoty. Vhodné sú preto najmä pre mladých ľudí a tých, ktorí majú pred sebou ešte dlhšie obdobie sporenia,“ hovorí Peter Socha, zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ distribúcie skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články