Poisťovňa AXA predáva belgickú bankovú divíziu AXA Belgium banke Crelan


			Poisťovňa AXA predáva belgickú bankovú divíziu AXA Belgium banke Crelan

Francúzska poisťovňa AXA predá svoju belgickú bankovú divíziu AXA Belgium družstevnej banke Crelan za 620 miliónov eur.

Informovalo o tom v závere týždňa vedenie druhej najväčšej poisťovne v Európe po nemeckej Allianz.

Táto dohoda je súčasťou snahy poisťovne AXA o zjednodušenie svojho podnikania. AXA pod vedením riaditeľa Thomasa Buberla prechádza hlbokou reštrukturalizáciou, ktorej cieľom je urobiť francúzsku skupinu silnejšou v oblasti zdravotného a majetkového poistenia a poistenia škôd.

„Táto transakcia je ďalším dôležitým krokom pri realizácii našej stratégie Ambition 2020, pretože sa zameriavame na kľúčové divízie a pokračujeme v zjednodušovaní nášho podnikového profilu,“ uviedol Buberl vo vyhlásení.

Minulý týždeň tri zdroje oboznámené so situáciou informovali o tom, že AXA zvažuje predaj svojej stredoeurópskej divízie v rámci reštrukturalizácie.

Banka Crelan, ktorá sa po dokončení transakcie stane piatym najväčším veriteľom v Belgicku, zaplatí AXA za jej belgickú bankovú divíziu 540 miliónov eur v hotovosti.

Dohoda by mala posilniť bilanciu spoločnosti AXA s očakávaným pozitívnym dosahom vyše štyroch percentuálnych bodov na jej ukazovateľ Solvency II ratio. Zahŕňa aj prevod 100 % poisťovacej spoločnosti Crelan Insurance (v hodnote 80 miliónov eur), dcéry banky Crelan, na poisťovňu AXA Belgium.

Dohoda by mala byť dokončená v 2. štvrťroku 2020, ako uviedla spoločnosť AXA.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články