Špekulácie Reuters: Plánuje AXA ukončenie aktivít v Česku, Poľsku a na Slovensku?


			Špekulácie Reuters: Plánuje AXA ukončenie aktivít v Česku, Poľsku a na Slovensku?
15.10.2019 Akvizície a fúzie

Podľa zdrojov agentúry Reuters uvažuje skupina AXA o predaji svojich aktivít v strednej Európe. Konkrétne by sa malo jednať o ukončení pôsobnosti v Poľsku, na Slovensku a v Českej republike. 

Dôvodom pre tieto kroky by mala byť chystaná reštrukturalizácia. Podľa zdrojov Reuters by sa hodnota prípadného obchodu mala pohybovať medzi 400 až 800 miliónmi eur.


Mohlo by vás zaujímať: Pri úhradách faktúr zmapovali 17 krajín Európy a Slovensko je najhoršie


AXA sa potýka so zápornými úrokovými sadzbami. Reštrukturalizácia má firme podľa Reuters pomôcť viac sa zamerať na oblasť zdravotného a majetkového poistenia a poistenia škôd. Z regionálneho hľadiska sa skupina chce sústrediť na Áziu.  

Celosvetový líder v oblasti finančného zabezpečenia už prípadným záujemcom podľa Reusters dokonca rozoslal ponuky. Tie dostali najväčša poľská poisťovňa PZU, talianska poisťovňa Generali a nemecká Allianz. 

Finančnej skupine AXA stúpol v roku 2018 v Česku a na Slovensku čistý zisk o 29 percent. Hospodársky výsledok ťahal rast v rizikovom životnom poistení a majetkovom poistení.

Skupina AXA je svetovým lídrom v oblasti poistenia a správy majetku

Viac ako 171 000 zamestnancov skupiny sa stará o 105 miliónov klientov v 63 krajinách celého sveta. V medzinárodných štandardoch finančného výkazníctva (IFRS) boli výnosy skupiny za rok 2018 ocenené na sumu 102,9 miliardy EUR, podkladové výnosy na 6,2 miliardy EUR. K 31. decembru 2018 spravovala skupina AXA aktíva vo výške 1 424 miliardy EUR. 

Akcie AXA sú registrované na hlavnom trhu burzy Euronext Paris pod symbolom CS (ISN FR 0000120628 – Bloomberg: CS FP – Reuters: AXAF.PA). Vo forme ADS (American depositary Share) sú akcie AXA kótované na platforme OTCQX pod symbolom AXAHY. 


Mohlo by vás zaujímať: Bilancia škôd po včerajšej víchrici: Takto ich riešia v Allianz-SP


Skupina AXA je zahrnutá do najvýznamnejších medzinárodných indexov SRI, ako sú Dow Jones Sustainability Index (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakladajúcim členom Finančnej iniciatívy OSN (UNEP FI), Princípov udržateľného poistenie OSN (PSI) a signatárom Zásad zodpovedných investícií OSN. 

Skupina AXA v Českej republike a na Slovensku poskytuje produkty a služby v oblasti životného a neživotného poistenia, dôchodkového zabezpečenia a investičných podielových fondov. Má 1,5 miliónov klientov, 523 zamestnancov a spravuje aktíva vo výške 5,3 miliardy eur.  

Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články