„AXA RUN&FUN“ napriek horúcemu počasiu s vynikajúcou atmosférou


			„AXA RUN&FUN“ napriek horúcemu počasiu s vynikajúcou atmosférou

Siedmy ročník štafetových pretekov AXA Run&Fun bol v sobotu 15. júna riadne horúci. Podujatie sa po ročnej prestávke vrátilo už s novým generálnym partnerom spoločnosťou AXA do kalendára bežeckých podujatí a neostalo nič dlžné svojej povesti.

Nádherné slnečné počasie, s už pomaly extrémnymi teplotami, bolo pre bežcov poriadnou výzvou. S počasím sa však všetci účastníci vysporiadali perfektne a obľúbených štafetových pretekov trojíc sa zúčastnilo viac ako 600 športovcov.

20190615_173738_DSC_5950

Veľmi to potešilo aj športového riaditeľa podujatia Jozefa Pukaloviča: „Počasie nám ukázalo svoju usmiatu tvár a pridalo aj teploty presahujúce 30 stupňov, čo rozhodne nie sú najideálnejšie bežecké podmienky. Avšak napriek tomu nás milo potešili naši bežci, ktorí kultivovane vyhodnotili situáciu, bežali vzhľadom na teplé počasie opatrnejšie ako by mnohí chceli, dodržali pitný režim a používali pokrývky hlavy, čo sme odporúčali, a potom im ani takéto teploty nepokazili dobrú náladu a výbornú tímovú spoluprácu. Práve naopak, v cieli nám rozdávali samé úsmevy a štafetové trojice dobiehali do cieľa spoločne nabité pozitívnou energiou.“

20190615_081739_DSC_5018

V sobotu dopoludnia o 09:00 hod. preteky odštartovali na trati dlhej 3x4km Ladies a Hobby štafetové družstvá. Bolo ich spolu 119 a na prekvapenie organizátorov mali v štafetách výraznú prevahu ženy. Tesne predpoludním nasledovali detské štafety, ktoré boli rozdelené podľa veku na 3x250m a 3x600m a deti neostali nič dlžné svojej povesti veľkých bojovníkov.

Popoludnie patrilo Kráľovskej štafete na 3x9km. Tej sa zúčastnilo 54 štafiet. Veľkou motiváciou boli pre všetkých bežcov unikátne skladacie tímové medaily. Víťazné štafety sa tešili bohatým výhram, generálny partner podujatia spoločnosť AXA extra venoval 3 vylosovaným štafetám krásne funkčné bežecké tričká.

20190615_170355_DSC_5888 (1)

V priestoroch Námestia M. R.Š tefánika v Eurovea si AXA pripravila pre účastníkov, ale aj samotných návštevníkov, počas celého dňa viacero aktivít. V AXA stane mohli všetci testovať nový produkt „Health Keeper“, o ktorý bol veľký záujem, nechýbala fotostena či aktivity pre deti. Na trati bežcom vlievala energiu hudobná show Batucada a v rámci popoludňajšej Kráľovskej štafety aj špeciálna občerstvovacia stanica a požiarnici, ktorí bežcov osviežovali vodou.

20190615_164322_DSC_5876

„One dream, one spirit, one team“, tento leitmotív celého podujatia bol v sobotu počas dňa na nábreží Dunaja dokonale naplnený. Víťazmi jednotlivých disciplín sa stali:

Ladies štafeta: spolu 56 štafiet
1. Bratislava Marathon Sport Club: 00:45:02 - Komarňanská Romana, Ďurcová Zuzana, Dolinajová Monika
2. SHERUNS: 00:48:33 - Borhyová Jeanette, Pukalovičová Petra, Adamečková Mária
3. AR BOMBIČKY BRATISLAVA: 00:51:07 - Záškvarová Ivana, Socháňová Kornélia, Machánová Simona

HOBBY štafeta: spolu 63 štafiet
1. TAVIČI ASFALTU: 00:43:22 - Kakas Tibor, Henc Martin, Král Pavol
2. 00:44:51 - Šrámek Vladimír, Šimunková Jana, Švajda Gabriel
3. GARDA PANTHERS: 00:46:19 - Královič Michal, Hájek Tomáš, Žember Andrej

Kráľovská štafeta: spolu 54 štafiet
1. TRINITY TRIATLON TEAM: 1:43:13 - Smetana Marek, Vicen Matúš, Polák Juraj
2. MLADÉ PUŠKY: 1:44:48 - Arnold Patrik, Švec Matej, Orawetz Richard
3. AXA RUNNING TEAM: 1:58:54 - Švec Roman, Zobka Radovan, Štefánik Marek


Kompletné výsledky nájdete na: https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/3905

 

20190615_103110_DSC_6932
„Bolo to skvelé podujatie a zážitok nielen pre športovcov, ale aj verejnosť. Vo vzduchu bolo cítiť endorfíny a zdravú súťaživosť. Som rád, že sme v tomto našom partnerstve pretavili aj našu filozofiu zdravého životného štýlu a prevencie, ktorá je našou nosnou komunikačnou témou. Teší ma tiež fantastické umiestnenie nášho tímu, ktorý skončil na 3. mieste v kráľovskej disciplíne. Je to dôkaz toho, že všetko sa dá, len treba chcieť a mať chuť poraziť výhovorky,“ hovorí Peter Socha, zástupca generálneho riaditeľa skupiny AXA Slovensko a Česká republika.

Skupina AXA Slovensko a Česká republika už od jesene minulého roka intenzívne komunikuje otázku prevencie a zdravého životného štýlu. Okrem komunikačného mixu zdôrazňuje tento odkaz aj v konkrétnych aktivitách, ktoré podporujú pohyb a aktívny prístup k životu. Na jar tohto roka predstavila AXAšpeciálnu mobilnú aplikáciu zameranú na zdravie - Health Keeper, ktorá je šikovným osobným trénerom a motivátorom pre všetkých, ktorí chcú zmeniť svoju každodennú rutinu.

„Osveta zdravého životného štýlu a predchádzanie chorobám je zmyslom novej preventívnej a edukatívnej platformy AXA Health Keeper. Jej cieľom je motivovať širokú verejnosť k tomu, aby začala ešte viac premýšľať o svojom zdraví. Kombinuje užitočné funkcie, ktoré používateľa spoločne podporujú na ceste za zdravším životným štýlom. Okrem možnosti pripojenia smart hodiniek a fit náramkov rôznych značiek pre meranie športových výkonov ponúka aj zdravotné testy, osobné výzvy alebo tipy, ako sa naštartovať na zdravší život. To všetko na jednom mieste, na www.axahealthkeeper.sk," uzatvára Frederic Boulanger, Chief Marketing & Digital Officer skupiny AXA Slovensko a Česká republika.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články