AXA Nadačný fond predĺžil termín podania žiadostí o grant do konca januára


			AXA Nadačný fond predĺžil termín podania žiadostí o grant do konca januára
16.1.2018 Poistný trh

Dobrá správa pre mladých inovátorov. Šanca na kariérny úspech, ale aj podpora inovatívnych projektov. Také sú hlavné ciele AXA Nadačného fondu.

AXA Nadačný fond v novom ročníku grantového programu vyčlenil 30 tisíc eur na projekty v novej grantovej výzve Inovátor 2018 s podtitulom Chceš rozvíjať svoj talent vo vede a výskume? Podporíme ťa! Svoje projekty môžu mladí inovátori prihlásiť na stránke darca.sk po novom až do 31. januára 2018. AXA Nadačný fond spravuje pre skupinu AXA Nadácia Pontis.

„V AXA veríme v novátorské myšlienky, pretože inovácie sú súčasťou našej DNA. Rovnako veríme, že je to oblasť, ktorá si zaslúži podporu. Predovšetkým mladí ľudia, ktorí kladú provokatívne otázky a prinášajú inovatívne riešenia v rôznych spoločenských oblastiach. Termín na podanie žiadostí sme predĺžili pre tých, ktorí ešte s prihlásením projektu do výzvy AXA Nadačného fondu váhajú,“ hovorí Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer skupiny AXA pre ČR a SR.

AXA Nadačný fond je určený študentom stredných a vysokých škôl vo veku od 15 do 26 rokov. Jeho cieľom je pomôcť mladým ľuďom rozvíjať svoj talent a získať finančné prostriedky na realizáciu inovatívnych projektov z oblasti vedy a výskumu, vzdelávania, prírodných, či humanitných vied.

Finančnú čiastku môžu žiadatelia rovnako čerpať na technické a komunikačné zabezpečenie realizácie projektu, alebo na účasť na vedeckých konferenciách a seminároch. V tomto ročníku grantového programu AXA Inovátor 2018 s podnázvom - Chceš rozvíjať svoj talent vo vede a výskume? Podporíme ťa! je na podporu projektov vyčlenených až 30 tisíc eur.

V minulom ročníku podporil AXA Nadačný fond projekty devätnástich študentov čiastkou vyše 17 tisíc eur. Medzi ocenenými boli napríklad Nela Gloríková fascinovaná výskumom sociálneho správania pavúkov z rodu Oxyopes, Ľuboš Teyerl z tímu, ktorí pracuje na konštrukcii elektromobilu, alebo Matej Zámečník, skúmajúci vývoj diverzity avifauny, druhového zastúpenia a populačnej charakteristiky druhov vtákov v lokalitách TANAPu, ktoré postihla veterná kalamita.

Viac informácii tiež na Facebook stránke AXA a na webových stránkach axa.sk, nadaciapontis.sk a darca.sk.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články