AXA a XL Group odhalili spoločné logo a ciele


			AXA a XL Group odhalili spoločné logo a ciele

Francúzska poisťovňa AXA prevezme za cca 15 miliárd USD poisťovacie spoločnosti XL Group. Dohoda by mala byť dokončená v druhej polovici roka.

Nové vzniknutá divízia predstavila svoje nové logo a načrtla, ako budú vyzerať konsolidované operácie. Cieľom AXA je vybudovanie pevných pozícií na severoamerickom poistnom trhu so zameraním na veľké podniky a na zabezpečenie.

AXA XL

V rámci značky AXA bude vytvorená nová divízia venovaná veľkým obchodným líniám P & C a zvláštnym rizikám. Názov bude jednoduchý – AXA XL. Nová divízia sa bude sústrediť na troch hlavné smery –XL poistenia, XL zaistenia a XL risk Consulting.AXA XL

„Táto transakcia predstavuje pre spoločnosť AXA jedinečnú strategickú príležitosť, ako presunúť svoj podnikateľský profil z prevažne životných a sporiacich produktov na majetkové a úrazové portfólio. Tento krok umožní, aby sa naša spoločnosť stala celosvetovou jednotkou v oblasti poistenia majetku a úrazového poistenia," povedal riaditeľ spoločnosti AXA Thomas Buberl.

„Som nadšený z nového spoločného názvu AXA XL a loga. Divízia bude založená na zdieľanie pracovnej kultúry AXA a jedinečných vlastností spoločnosti XL Group, a to v oblasti ľudských zdrojov, inovácií a dobre nastavených procesov. Kombinácia týchto atribútov nám pomôže dokonale vytvoriť ešte silnejšie vedenie značky a našim zákazníkom ponúknuť unikátne a spoľahlivú službu," doplnil Thomas Buberl. 

AXA financuje prevzatie z troch finančných zdrojov. Využije disponibilné likvidné finančné prostriedky vo výške 3,5 mld. USD, výnos zo separátneho obchodovanie na burze v oblasti životného poistenia vykonávaného v USA vo výške 6 mld. USD a tiež bezprioritné obligácie v hodnote okolo 3 mld. USD.

Stručná charakteristika XL Group Ltd.

Spoločnosť XL Group Ltd. existuje od roku 1968 a bola založená v nadväznosti na zodpovednostnú krízu 68 priemyselných podnikov USA. V januári 2015 prevzala za 4,1 mld. USD v rámci Lloyd's pôsobiacu spoločnosť Catlin Group Limited. V oblasti prvopoistenia vedie XL Group Ltd. 70 % z 3 500 celosvetových programov, na ktorých sa tiež podieľa.

Jej hrubé predpísané poistné predstavovalo v roku 2016 okolo 15 mld. USD, z ktorých pripadajú dve tretiny na priame poistenie a jedna tretina na zabezpečenie. Vlastný kapitál predstavuje cca 13 mld. USD. Ratingy väčšiny spoločností patriacich do tejto skupiny dosahujú u ratingovej agentúry S & P úrovne A + a u AM Best úrovne A.

Stručná charakteristika koncernu AXA a niektorých jeho zámerov

Koncern AXA založili spoločne polytechnik, poistný matematik a vášnivý poľovník Claudom Bébéar (vo funkcii od 1975 do 2000) z takých poisťovacích spoločností ako Ancienne mutuelle, Drouot, UAP, Winterthur a Equitable, ktorých počiatky činnosti siahajú až do roku 1817. AXA je teraz oceňovaná od ratingových agentúr S & P a Fitch ratingom úrovne AA-. 

Zdroj: AXA, oPojisteni.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články