Poisťovňou roka 2019 je skupina AXA Česká republika a Slovensko


			Poisťovňou roka 2019 je skupina AXA Česká republika a Slovensko

Skupina AXA Česká republika a Slovensko získala titul Poisťovňa roka 2019. Z rúk usporiadateľov tradičnej ankety českého finančného trhu včera prevzali na Žofíne ocenenie Peter Socha, zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ distribúcie a správy aktív skupiny AXA Česká republika a Slovensko a Frederic Boulanger, riaditeľ marketingu a digitalizácie skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

„Toto prestížne ocenenie je konkrétnym dôkazom toho, že to čo sme v uplynulých rokoch budovali, bolo správne. Posúvame sa z role platiteľa škôd do role partnera našich klientov. Naša vášeň pre to, aby bol klient vždy na prvom mieste vo všetkom, čo robíme, naša posadnutosť stať sa jednoduchšími pre našich klientov a našich distribútorov a náš záväzok byť vždy o krok vpred vďaka našim inováciám, sú teraz dobre známe nielen v poisťovníctve, ale aj mimo neho. Som veľmi hrdý na to, čo sme spoločne dosiahli s našimi kolegami a všetkými našimi obchodnými partnermi. Srdečne im ďakujem za to, že to bolo možné vďaka ich odhodlaniu, profesionalite a vášni. V neposlednom rade ďakujem našim klientom za ich dôveru,“ povedal o zisku ocenenia Poisťovňa roka 2019 Robert Gauci, generálny riaditeľ skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

Čo porota ocenila? Takmer 90 % nových zmlúv je v skupine AXA Česká republika a Slovensko zriadených elektronicky. Ako prvá finančná inštitúcia v ČR a na Slovensku zverejňuje AXA online a bez cenzúry klientsku spätnú väzbu (6 090 recenzií za posledných 12 mesiacov, celkovo cez 11 100). Vo svojej stratégii kladie dlhodobo dôraz na prevenciu.

Všetkým vodičom ponúkla aplikáciu AXA Drive. Digitálnou platformou AXA Health Keeper pre zmenu podporuje zdravý životný štýl. Oba ekosystémy sú k dispozícii širokej verejnosti. Stále viac škôd v životnom a neživotnom poistení likviduje online a aktuálne spustila e-Underwriting, ktorý umožňuje akceptáciu až 80 % zmlúv rizikového životného poistenia online.

Skupina AXA je svetovým lídrom v oblasti poistenia a správy majetku. Viac než 171 000 zamestnancov sa stará o 105 miliónov klientov v 63 krajinách celého sveta. V Medzinárodných štandardoch účtovného výkazníctva (IFRS) boli výnosy skupiny za rok 2018 ocenené na čiastku 102,9 miliardy EUR, podkladové výnosy na 6,2 miliardy EUR. K 31. decembru 2018 mala skupina AXA pod správou aktíva vo výške 1 424 miliardy EUR. 

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články