Špekulácie: Kto zostal v súboji o regionálne aktíva spoločnosti AXA?


			Špekulácie: Kto zostal v súboji o regionálne aktíva spoločnosti AXA?

Podľa zdroja portálu Bloomberg francúzska poisťovňa AXA zúžila zoznam potenciálnych kupcov jej stredo a východoeurópskych aktív na taliansku poisťovňu Generali a rakúske poisťovacie skupiny Vienna Insurance Group a UNIQA.

Podľa špekulácií webu fondsprofessionell.de sú v hre už dokonca iba VIG a UNIQA.

Dôvodom pre tieto kroky by mala byť chystaná reštrukturalizácia. Podľa zdrojov by sa hodnota prípadného obchodu mala pohybovať okolo 1 miliardy eur. AXA sa potýka so zápornými úrokovými sadzbami. Reštrukturalizácia má firme podľa Reuters pomôcť viac sa zamerať na oblasť zdravotného a majetkového poistenia a poistenia škôd. Z regionálneho hľadiska sa skupina chce sústrediť na Áziu.  

Skupina AXA je svetovým lídrom v oblasti poistenia a správy majetku

 
Viac ako 171 000 zamestnancov skupiny AXA stará o 105 miliónov klientov v 63 krajinách celého sveta. V medzinárodných štandardoch finančného výkazníctva (IFRS) boli výnosy skupiny za rok 2018 ocenené na sumu 102,9 miliardy EUR, podkladové výnosy na 6,2 miliardy EUR. K 31. decembru 2018 spravovala skupina AXA aktíva vo výške 1 424 miliardy EUR.
 
Akcie AXA sú registrované na hlavnom trhu burzy Euronext Paris pod symbolom CS (ISN FR 0000120628 - Bloomberg: CS FP - Reuters: AXAF.PA). Vo forme ADS (American depositary Share) sú akcie AXA kótované na platforme OTCQX pod symbolom AXAHY.
 
Skupina AXA je zahrnutá do najvýznamnejších medzinárodných indexov SRI, ako sú Dow Jones Sustainability Index (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakladajúcim členom Finančnej iniciatívy OSN (UNEP FI), Princípov udržateľného poistenia OSN (PSI) a signatárom Zásad zodpovedných investícií OSN.
 
Skupina AXA v Českej republike a na Slovensku  poskytuje produkty a služby v oblasti životného a neživotného poistenia, dôchodkového zabezpečenia a investičných podielových fondov. Má 1,5 miliónov klientov, 523 zamestnancov a spravuje aktíva vo výške 5,3 miliardy eur. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články