AXA má dostupné  online nástroje aj aplikáciu na likvidáciu škôd spôsobenú prívalovými dažďami


			AXA má dostupné  online nástroje aj aplikáciu na likvidáciu škôd spôsobenú prívalovými dažďami
26.6.2020 Škody, Technológie

Búrky, prívalové dažde a lokálne bleskové povodne z posledných dní spôsobili klientom skupiny AXA desiatky škôd v rádoch stoviek tisíc eur. 

Ide o prvotný odhad, ktorý sa bude v nasledujúcich dňoch upresňovať podľa toho, ako budú ľudia postupne likvidovať škody, ktoré  im prírodné živly napáchali. Na mnohých miestach stále prebieha odpratávanie následkov a škody sa budú ešte len zratúvať. Zároveň môže ich celkový súčet ešte výrazne ovplyvniť aj vývoj počasia v nasledujúcich dňoch.
 
„Medzi prvými nahlásenými škodami prevládajú zatopené pivnice a prízemné podlažia. Výnimkou nie sú ani poškodené strechy, ktoré zničil silný vietor, a súvisiace škody zo zatečením. Samostatnou kapitolou budú ešte škody na vozidlách, ktoré okrem vody mohlo poškodiť lokálne krupobitie, ale najmä popadané konáre a nezabezpečené predmety, s ktorými sa nárazový vietor pohral ako s bábkami,“ hovorí Jiří Cívka, senior PR manažér skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

Väčšinu týchto škôd na vozidlách (z havarijného poistenia či pripoistenia k povinnému zmluvnému poisteniu) je možné zlikvidovať pomocou online aplikácie v priebehu 24 hodín. S postupom likvidácie poradia klientom operátori AXA linky. Na internetových stránkach a sociálnych sieťach AXA sú zároveň k dispozícii informácie o tom, ako postupovať pri hlásení majetkových škôd.

Kalamitné škody bývajú vždy hlásené s niekoľkodňovým oneskorením, ďalšie upresnenie možno očakávať v priebehu nasledujúcich dní. Celkový súčet môžu ovplyvniť aj škody na rekreačných objektoch. Svoje môže zároveň povedať aj ďalší vývoj počasia, najmä prívalový dážď sprevádzaný nárazovým vetrom.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články