Allianz – SP vyplatila poškodeným v Prešove už takmer štvrť milióna eur


			Allianz – SP vyplatila poškodeným v Prešove už takmer štvrť milióna eur
13.12.2019 Škody

Najviac plnení vyplatila Allianz – SP doteraz za rozbité okná a balkóny. Škody na majetku po explózii sú kryté z poistenia domácnosti, nehnuteľnosti a bytového domu.

Aktualizujte si svoju poistnú zmluvu podľa skutočnej hodnoty majetku.

Obyvatelia okolitých bytov, ktorí utrpeli škodu po tragickom výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, už vďaka vyplatenému poistnému plneniu mohli začať s opravami poškodeného majetku. Allianz – SP im doteraz z poistenia bytového domu a z poistenia domácnosti vyplatila vyše 235-tisíc eur.

„V štyroch bytových domoch v okolí explózie evidujeme 131 poškodených. Minulý týždeň sme im poslali zálohy v celkovej sume 195-tisíc eur na opravy a zasklenie okien, balkónových zostáv a poškodených rámov,“ upresňuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz – SP Milan Rajec. Zničené okná, balkónové presklenia a rámy sú kryté z poistenia bytového domu. „Zálohy sme v zmysle poistnej zmluvy vyplatili na účet bytového správcu a z neho sa hromadne riešia nároky jednotlivých poškodených v bytovom dome,“ vysvetľuje M. Rajec.

Z privátneho poistenia nehnuteľnosti a domácnosti eviduje Allianz – SP 37 škôd v súvislosti s výbuchom. Len za samotné škody v domácnosti, teda všetky poškodené hnuteľné veci v byte, vyplatila poškodeným zatiaľ vyše 40-tisíc eur. Okrem škôd na bytoch a bytových domoch nahlásili klienti Allianz – SP aj 13 poistných udalostí vozidiel. Explózia im poškodila kapoty, strechy a okná vo výške takmer 24-tisíc eur.

ČO KRYJE KTORÉ POISTENIE

Škody na majetku po explózii si poškodení môžu uplatniť z privátneho poistenia nehnuteľnosti a domácnosti a z poistenia bytového domu. Poistenie domácnosti kryje všetky hnuteľné veci, ktoré máme v byte - nábytok, elektroniku, šatstvo a osobné veci.

Z poistenia nehnuteľnosti je kryté všetko vnútorné zabudované zariadenie bytu - podlahy, omietky, dvere, sanita, kuchynská linka či vstavané skrine. Z poistenia bytového domu sú kryté spoločné časti a zariadenia bytového domu, teda obvodové múry, strecha, schodisko, výťahy, prípojky, ale aj jednotlivé byty a ich vnútorné stavebné súčasti.

AKTUALIZUJTE SVOJE POISTKY

Po tragickej explózii sa mnohí začali zaujímať o svoje poistenie domova. „Viacerí klienti sa v posledných dňoch prostredníctvom našej zákazníckej linky informovali, či ich poistná zmluva kryje aj výbuch a do akej výšky je krytý ich majetok,“ približuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová. Mnohé, najmä staršie poistné zmluvy, sú uzatvorené na nízku poistnú sumu, ktorá nepokrýva skutočnú hodnotu majetku. „Ak bol byt zrekonštruovaný, vymenili sme nábytok, doplnili zariadenie a elektroniku, hodnota nášho majetku sa zvýšila a treba ju aktualizovať aj v poistnej zmluve,“ dodáva L. Muthová.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Úvery a zabezpečené financie 2020 Slovensko | ICLG

Loan Firm,  9. 4. 2020

Financovanie - Pôžičky - Investície, Financujeme vaše projekty rýchlo a efektívne. Pre vašu osobnú pôžičku, hypotéku, dlh, voľný čas, šťastné udalosti, svadby, sme na vašej strane, aby sme dostali potrebné finančné prostriedky. Požiadajte teraz,Email: lendingcashexperts@gmail.com

RSS

Súvisiace články