UniCredit Bank: Bankopoistenie pre nás predstavuje dôležitý smer


			UniCredit Bank: Bankopoistenie pre nás predstavuje dôležitý smer
21.5.2019 Poistný trh, Produkty

Skupina UniCredit v posledných mesiacoch neustále rozvíja bankopoistenie. Ich banka vlani uzavrela dohodu s poisťovňou Allianz-SP, čo umožňuje klientom výber zo širšej skupiny produktov.

Viac prezrádza pre portal oPoisteni.sk Zuzana Ďuďáková, hovorkyňa UniCredit Bank.

Zuzana Dudakova_Unicredit Bank

Ako sa vám doteraz osvedčuje program bankopoistenia, teda spájania bankových a poisťovacích služieb v spolupráci s Allianz–SP?
Spojenie bankových a poistných produktov vnímame ako ideálnu možnosť poskytnúť klientovi maximum finančných služieb pod jednou strechou. Allianz – Slovenská poisťovňa je poisťovací partner so storočnou tradíciou a silnou pozíciou na trhu.

Čo bolo pre vás najnáročnejšie pri zavádzaní týchto procesov? Došlo aj k personálnemu posilneniu v pobočkách banky?
Zavedenie predaja nových produktov je vždy náročný proces a vyžaduje si veľa školení, neustáleho vzdelávania a poskytovania informácií predajnej sieti. Poisťovňa Allianz – SP nám však poskytuje plnú podporu pri uvedení predaja každého typu poistenia a zároveň vyčlenila personálne kapacity, ktoré sú denne k dispozícii našim predajcom. Pre uzatváranie poistenia používame špeciálny a veľmi „user friendly” webový dojednávač od Allianz – SP, kde predajca nájde všetky potrebné zmluvné a predzmluvné dokumenty, aby sme zabezpečili dokonalú informovanosť klienta o poistení.


Mohlo by vás zaujímať: Vladimír Halás, Allianz-SP: Mojou víziou je pripraviť spoločný produkt pre maklérov


Klientom poskytujete bankopoistenie okrem Slovenska aj v Česku a ďalších krajinách. Sú v tomto smere nejaké lokálne špecifiká, ktoré ste museli zohľadniť na tuzemskom trhu?
Snahou UniCredit Bank je poskytovať viac-menej rovnaké poistné produkty v celej skupine, preto sa aj s Allianz – SP snažíme čo najviac priblížiť k tejto stratégii. Samozrejme, musíme brať do úvahy legislatívne a regulátorne odlišnosti v jednotlivých krajinách a podľa nich potom prispôsobiť aj produkty na mieru.

Vnímate pri bankopoistných produktoch aj isté bariéry či rezervy, ktoré budeme musieť na Slovensku prekonať?
Súčasná legislatíva vyžaduje neustále zdokonaľovanie predzmluvných a zmluvných dokumentov pre klienta, preto je zároveň potrebné v tomto zmysle nastaviť aj predajné procesy. Výhodou je možnosť zasielania niektorých dokumentov elektronicky.


Mohlo by vás zaujímať: Allianz-SP: Partnerstvo s bankou posilnilo našu pozíciu na trhu


Plánujete ponúkať klientom bankopoistenie aj cez internet alebo iné online kanály? Na čo kladiete dôraz v ďalších mesiacoch?
V súčasnosti už ponúkame klientom možnosť uzatvoriť si poistenie auta a krátkodobé cestovné poistenie online prostredníctvom nášho portálu www.unicreditbank.sk. Zamýšľame sa nad rozšírením ponuky online poistenia.

Ako sa bude bankopoistenie ďalej vyvíjať na tuzemskom trhu a kde vidíte priestor na jeho rozvoj v spolupráci s Allianz – SP?
Bankopoistenie je určite jeden z najdôležitejších smerov na finančnom trhu, ktorý poskytuje veľký priestor pre jeho rozširovanie a zavádzanie nových možností predaja poistných produktov. Allianz – SP ponúka širokú škálu poistení a tým aj široké možnosti na spoluprácu.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Úvery a zabezpečené financie 2020 Slovensko | ICLG

Loan Firm,  9. 4. 2020

Financovanie - Pôžičky - Investície, Financujeme vaše projekty rýchlo a efektívne. Pre vašu osobnú pôžičku, hypotéku, dlh, voľný čas, šťastné udalosti, svadby, sme na vašej strane, aby sme dostali potrebné finančné prostriedky. Požiadajte teraz,Email: lendingcashexperts@gmail.com

RSS

Súvisiace články