Čistý zisk nemeckej poisťovne Allianz v prvom kvartáli stúpol


			Čistý zisk nemeckej poisťovne Allianz v prvom kvartáli stúpol

Nemecká poisťovňa Allianz v prvom kvartáli dosiahla medziročný rast čistého zisku patriaceho akcionárom o 6,8 percenta na 1,9 mld. eur.

Zlepšeniu zisku pomohli nižšie dane a pokles reštrukturalizačných nákladov.

Celkové tržby spoločnosti počas januára až marca oproti rovnakému obdobiu vlaňajška posilnili o 0,7 percenta na úroveň 36,5 mld. eur. Poisťovňa Allianz o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Prevádzkový zisk poisťovne v prvom kvartáli medziročne oslabil o 6 percent čiže o 176 mil. eur na sumu 2,8 mld. eur. Negatívne na jeho výšku vplýval hlavne vývoj na devízovom trhu, ktorý ho znížil o 142 mil. eur. "Zvýšili sa naše tržby aj čistý zisk, hoci volatilita na trhu bola v prvom kvartáli na prevádzkovej úrovni zreteľná," povedal generálny riaditeľ poisťovne Allianz Oliver Bäte.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS