Biliancia škôd na privátnom majetku po víchrici pohľadom Allianz-SP


			Biliancia škôd na privátnom majetku po víchrici pohľadom Allianz-SP
12.3.2019 Škody

Po víchrici, ktorá sa cez víkend a včera prehnala Slovenskom, nahlásili klienti Allianz - SP do dnešného dňa už vyše 250 škôd, z toho približne 200 hlásení bolo na privátnom majetku.

Najviac hlásení prišlo z okresov Bardejov, Banská Bystrica, Martin, Poprad, Žilina, Liptovský Mikuláš a zo Záhoria.

Najčastejšie klienti hlásia zničené strechy, najmä odfúknuté eternity a zrolované plechy, ďalej zničené oplotenia z popadaných stromov a lietajúcich predmetov, popadané komíny, zničené a polámané altánky, záhradné nábytky, trampolíny, detské hojdačky a preliezky a konštrukcie z bazénov. Klienti tiež hlásia strhnuté izolácie, poškodené fasády, poškodené satelity a antény a potrhané vonkajšie žalúzie. Po tom ako stromy padnuté na elektrické

vedenia spôsobili na mnohých miestach Slovenska výpadky elektriny, klienti včera a dnes začínajú hlásiť aj škody na elektrospotrebičoch, vykurovacích kotloch a čerpadlách. „Klientom odporúčame nahlásiť vzniknuté škody čo najskôr, najlepšie online, prostredníctvom webu https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/, kde je možné vložiť aj fotografie poškodeného majetku," radí Helena Kanderková z odboru firemnej komunikácie Allianz-SP.

Škody na dome či byte a ich zariadení si môžu klienti uplatniť z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti
(z rizika živel). Škody na vozidle zas kryje havarijné poistenie – riziko živelná udalosť, ktoré je už
v základnom balíku havarijného poistenia auta.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS