Matjaž Petrovič, GenEplanet: „Aj malé zmeny v živote dokážu priniesť trvalé výsledky“


			Matjaž Petrovič, GenEplanet: „Aj malé zmeny v živote dokážu priniesť trvalé výsledky“
1.8.2018 Produkty

Genetickú analýzu pre poistencov Allianz - Slovenskej poisťovne v rámci životného poistenia vykonáva renomovaná slovinská spoločnosť GenEplanet, ktorá má zastúpenie vo viac ako 30-tich krajinách sveta.

„Genetické predispozície ovplyvňujú náš život na dennej báze. Ak ich poznáme, sme schopní robiť každodenné zdravé rozhodnutia, ktoré nám pomáhajú zlepšiť naše zdravie, kondíciu a tým zvýšiť celkovú kvalitu nášho života,“ prezrádza Matjaž Petrovič, obchodný riaditeľ spoločnosti GenEplanet.

Priblížte nám bližšie program NutriFit a jeho prínos pre klientov?

Program NutriFit predstavuje preventívnu analýzu životného štýlu, ktorou chceme zlepšovať kvalitu života klientov. Program má za úlohu zlepšiť život každého, kto podstúpi test a dať mu odporúčania z rôznych oblastí života. Pritom zahŕňa 30 rôznych analýz, ktoré mu ukážu ako žiť zdravšie, čo robiť a čomu sa vyhnúť. Naša spoločnosť GenEplanet bola založená v roku 2008, pričom sme jednou z prvých firiem v Európe, ktoré ponúkajú tento druh preventívnych testov.

Máme vlastný vedecký a výskumný tím, široké portfólio produktov, ktoré predávame vo viac ako 30 krajinách sveta a aktuálne ponúkame produktové poradenstvo v 15-tich jazykoch. Sme veľmi hrdí, že sme pred časom získali 10-miliónovú investíciu na rozvoj nášho biznisu i veľa ocenení na rôznych výskumných projektoch.

Spolupracujeme napríklad s univerzitou vo Viedni, Dubline či Grazi, ale i s rôznymi medicínskymi centrami, laboratóriami, fitness i wellness poskytovateľmi služieb. Dlhodobo spolupracujeme ako jediná spoločnosť tohto typu v Európe s rôznymi poisťovňami v deviatich európskych krajinách, aktuálne aj s Allianz-Slovenskou poisťovňou.

Ako dokážete využiť genetiku pri produkte NutriFit?

Je to veľmi jednoduché. Všetci sme „dielom“ našej matky a nášho otca. Sme výsledkom zmiešaného DNA. Zaujímavosťou je, že na 99 % sme si všetci podobní. Máme dve ruky, dve nohy, dve oči... Avšak máme iné vlasy, inú tvár atď. A to je práve tá chýbajúca jedna desatina percenta. A ak sa na seba pozrieme znova, sme vizuálne veľmi odlišní. To, čo je skutočne dôležité, je však neviditeľné. A v tom je čaro genetiky.

V každej bunke nášho tela máme celú „abecedu“ nášho ľudského DNA. Môžem uviesť viacero príkladov: Prečo vyhrávajú bežecké maratóny zvyčajne bežci z Kene alebo Etiópie? Prečo občania ázijských krajín nezvládajú vypiť toľko alkoholu ako Nemci alebo občania iných krajín? Alebo prečo, keď dvaja muži s tou istou váhou pri rovnakých podmienkach neschudnú rovnako? Je to práve kvôli genetickej mutácii.

Čo je teda hlavným cieľom vašej spoločnosti GenEplanet?

Naším hlavným cieľom je pomáhať ľuďom s novými informáciami žiť lepší a zdravší život. Viaceré faktory sú z tohto pohľadu veľmi dôležité – naša výživa, odpočinok, stres... Dôležité je aj, ako ich vieme zvládať...

Naše genetické predispozície ovplyvňujú náš život na dennej báze. Ak ich poznáme, sme schopní robiť každodenné rozhodnutia, ktoré nám pomáhajú zlepšiť naše zdravie, kondíciu a tým zvýšiť celkovú kvalitu nášho života. Napríklad 20 percent populácie má intoleranciu na laktózu, pričom až polovica z nich nevie, čo im spôsobuje tieto problémy...

Výsledky DNA analýzy sa zakladajú na vedeckých poznatkoch z oblasti nutrigenetiky, ktoré sú v spolupráci s lekármi, dietológmi, výživovými odborníkmi, odborníkmi v oblasti športu a expertmi na biotechnológie, spracované do praktických rád a pokynov v oblasti stravovania a životného štýlu. Malé zmeny v jednotlivých oblastiach života tak môžu priniesť trvalé výsledky.

Od nás klient získava personalizovanú správu s detailnou analýzou, z ktorej sa môže o sebe veľa dozvedieť a dlhodobo vie s ňou pracovať. Jednoducho, program NutriFit poskytne klientovi konkrétne odporúčania pre zdravší život podľa individuálnych potrieb jeho tela.

Ako prebieha samotný proces získania tejto správy?

NutriFit nie je zázračná skrinka. Nesľubuje schudnutie 20 kíl za pol roka. Sľubuje zlepšenie vášho života, ak dodržíte rady tohto programu. Každý klient, ktorý získa po splnení podmienok získa nárok na program NutriFit, dostane na svoju domovskú adresu špeciálny balíček s individuálnym čiarovým kódom, ktorý obsahuje návod a nádobku na odovzdanie vzorky ústnej sliznice.

Vzorku odošle predplatenou službou do certifikovaného laboratória s akreditáciou ISO v Ljubljane v Slovinsku. Vzorky sa analyzujú v súlade so štandardmi a požiadavkami EÚ a v súlade s normami upravujúcimi ochranu osobných údajov.

Vďaka programu NutriFit klient zistí: ako si najlepšie udrží ideálnu hmotnosť, aký vplyv majú gény na jeho metabolizmus, aké minerály a vitamíny potrebuje jeho telo, aký šport je najvhodnejší k jeho genetickým predispozíciám, aké zmeny potrebuje urobiť vo svojom životnom štýle, aby žil zdravšie...atď. Prirodzene, identita každého klienta je dôsledne chránená.

Ani samotná poisťovňa teda nezíska dáta o zdravotnom stave klienta?

Nikto iný okrem klienta nezíska jeho výsledky. Išlo nám o to, poskytnúť mu kvalitný preventívny nástroj, ktorý môže zlepšiť jeho život. Samotné poistenie predstavuje pre klienta istú finančnú istotu v prípade, ak sa mu stane niečo zlé, nejaká poistná udalosť. Teraz, spoločne s Allianz – SP, chceme dať každému novému klientovi v rámci životného poistenia pozitívny preventívny nástroj do jeho vlastných rúk za výhodných podmienok.

Všetko robíme transparentne, dodržiavame vysoké európske štandardy kvality, naše výsledky vychádzajú z vedeckých štúdií na najprestížnejších univerzitách na svete. Na základe doterajších skúseností zo spoluprác s poisťovňami v iných krajinách sveta nám vychádza, že spokojnosť klientov na stupnici od 1 do 5, pričom 5 je najvyššia spokojnosť, je viac ako 4,6, zároveň viac ako 70 % z nich urobilo vo svojom živote zásadné zmeny, ktoré majú dopad na ich život – a to je náš hlavný cieľ.

Chceme im prinášať pozitívne správy, ktoré im umožnia pohnúť sa v živote správnym smerom, a to dlhodobo. Až 95 % klientov hovorí, že kombinácia poistenia a NutriFit programu je pre nich veľmi užitočnou a vhodnou kombináciou.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články