Dušan Quis: Allianz rešpektuje potreby a záujmy klientov


			Dušan Quis: Allianz rešpektuje potreby a záujmy klientov
17.7.2018 Poistný trh

Zmena na čele českej Allianz poisťovne v máji tohto roka prekvapila celý poistný trh. Novým predsedom predstavenstva sa miesto Jakuba Strnada stal Dušan Quis, ktorý v tom čase pôsobil ako obchodný riaditeľ Allianz - Slovenskej poisťovne. Spýtali sme sa ho na portáli oPojištěni.cz, s akými víziami Dušan Quis do Prahy prichádza.

Aké sú vaše hlavné ciele, s ktorými nastupujete na pozícii predseda predstavenstva do Allianz poisťovne?

Mojím hlavným cieľom je pokračovať v budovaní silnej pozície a skvelého mena Allianz poisťovne na českom trhu prostredníctvom poskytovania špičkových služieb existujúcim i budúcim klientom. Digitalizácia, efektivita procesov a jasné a pochopiteľné produkty pre klientov, budú aj naďalej našou prioritou.

Aká je vaša vízia týkajúca sa ďalšieho fungovania spoločnosti?

Hoci zatiaľ nie sme na českom trhu najväčšou poisťovňou, ale na pomyselnom stupienku víťazov pevne stojíme a veríme, že keď budeme tou najlepšou poisťovňou pre klientov. Cesta k vrcholu je otvorená. Mojím osobným cieľom potom bude, aby sme si všetci v Allianz, ako zamestnanci, tak i naši obchodníci túto cestu k vrcholu nielen poctivo odpracovali, ale aby sme ju pre našich klientov, aj pre nás osobne, urobili zaujímavou a objavnou. 

V akej „forme" sa poisťovňa podľa vášho názoru aktuálne nachádza?

Allianz je v Českej republike v špičkovej kondícii a ja verím, že sa mi s celým tímom zamestnancov bude dariť ju ešte ďalej zlepšovať. Na vysoko konkurenčnom trhu sme schopní ďalej rásť a zároveň kvalitatívne zlepšovať naše poistné portfólio. Verím, že si nových klientov získavame práve vďaka tomu, že ich vždy staviame do stredu nášho záujmu a ako produktový vývoj, tak i naše služby, rešpektujú potreby a záujmy klientov. 

Aké sú podľa vás tie najvýraznejšie problémy, ktoré brzdia vývoj tuzemského poisťovníctva?

Trh tuzemského poisťovníctva je trhom vysoko konkurenčno´ým, a to samozrejme, poháňa vývoj významne dopredu. Som presvedčený, že v produktovej oblasti je český trh veľmi inovatívni, ale v oblasti technológií ho ešte zaujímavý vývoj čaká.

Významné investície, ale predovšetkým ľudské kapacity, vyžaduje neustále sa meniaca legislatíva. V neposlednom rade si myslím, že celý poistný trh nesie zodpovednosť za väčšiu a lepšiu edukáciu občanov v oblasti poistenia. Pochopenie priorít, relevantnosti a významu jednotlivých rizík v živote aj v podnikaní je kľúčové pre ďalší úspešný rozvoj poisťovníctva nielen v Českej republike.

Máte nejakú profesijnú zásadu, ktorá vám vo vašej kariére vždy dobre poslúžila?

Som hrdý poisťovák a jednou z mojich zásad je slušne poďakovať každému, kto sa poistí. Pomôže tak totiž v tom horšom prípade sebe, ale vo všetkých ostatných prípadoch, pomôže niekomu inému, ktorý toľko šťastia nemal. Poisťovníctvo je pre mňa príkladom toho najsociálnejšieho podnikania, ktoré umožňuje ľuďom pomáhať iným ľuďom, a na to som skutočne hrdý.

Zdroj: oPojisteni.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články