Horolezca Petra Hámora poistila do Himalájí Allianz – SP


			Horolezca Petra Hámora poistila do Himalájí Allianz – SP

Najznámejší slovenský horolezec Peter Hámor už túto nedeľu 10. marca odlieta do Nepálu, aby sa po druhý krát pokúsil zdolať siedmu najvyššiu horu sveta Dhaulágirí (8167 m) v Nepálskych Himalájach, známu aj ako Biela hora.

Peter Hámor doteraz ako jediný Slovák zdolal vrcholy všetkých 14-tich osemtisícoviek na našej planéte, čím skompletizoval tzv. Korunu Himalájí. Hora Dhaulágirí je preňho špeciálna, keďže pred dvoma rokmi mu práve jej vrchol chýbal do kompletnej zbierky výstupov na všetky osemtisícovky sveta.

Tentoraz sa o výstup pokúsi severozápadným hrebeňom v sprievode svojho rumunského kolegu Horia Colibasanu.

Allianz – Slovenská poisťovňa poskytla Petrovi Hámorovi komplexné cestovné poistenie počas celej jeho expedície. Poistenie kryje komplexné liečebné náklady, úraz, náklady na záchrannú činnosť, batožinu, zodpovednosť za škodu, asistenčné služby a takisto poistenie rizikových športov a činností, medzi ktoré patrí aj horolezecký výstup a pohyb v nadmorskej výške viac ako 3000 m. 54-ročný Popradčan plánuje návrat späť na Slovensko 4. júna 2019.

Allianz – SP želá obom členom expedície úspešný výstup na vrchol Dhaulágirí a šťastný návrat domov!

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Úvery a zabezpečené financie 2020 Slovensko | ICLG

Lending Firm,  9. 4. 2020

Financovanie - Pôžičky - Investície, Financujeme vaše projekty rýchlo a efektívne. Pre vašu osobnú pôžičku, hypotéku, dlh, voľný čas, šťastné udalosti, svadby, sme na vašej strane, aby sme dostali potrebné finančné prostriedky. Požiadajte teraz,Email: lendingcashexperts@gmail.com

RSS