Na chatbota si mladí zvykli, starší ho považujú za skutočného človeka


			Na chatbota si mladí zvykli, starší ho považujú za skutočného človeka

Za rok obslúžil poisťovací chatbot 4000 klientov cestujúcich do zahraničia. Klienti si s chatbotom Borisom vymenili vyše 20-tisíc správ, niektorí s ním komunikovali ako s človekom.

Odchádzate na dovolenku a poisťovací robot vám odporučí najvýhodnejšie cestovné poistenie. Kedysi skôr sci-fi, dnes realita! Už vyše roka majú klienti Allianz – Slovenskej poisťovne možnosť obrátiť sa na poisťovacieho chat bota Borisa Bedekera, ktorý klientom interaktívnym spôsobom uzatvorí cestovné poistenie priamo cez Facebook Messenger.

„Podľa očakávaní prvý poisťovací chat bot vyvolal u našich klientov zvedavosť a veľký záujem. Od leta minulého roka, kedy sme ho spustili, kontaktovalo Borisa Bedekera viac ako 4000 užívateľov Facebooku, ktorí si s ním vymenili vyše 20-tisíc správ. Približne pätina z nich si takto cestovné poistenie aj uzatvorila. Ostatní ho skôr skúšali a testovali, čo všetko dokáže,“ upresňuje riaditeľka odboru market manažmentu Allianz – SP Marta Kausichová.

Prvého poisťovacieho chatbota na Slovensku ocenila aj odborná verejnosť. Na svojom konte má už ocenenia v ankete Hermes komunikátor roka 2017 aj zisk Digital Pie 2018.

ROBOT VS ČLOVEK

Chat bot Boris Bedeker vie pomôcť s poistením do celej Európy a do Turecka. Ponúkne vám na výber z dvoch balíkov cestovného poistenia s liečebnými nákladmi s neobmedzeným krytím, vrátane akútneho zubného ošetrenia či prepravy a ubytovania v dôsledku hospitalizácie. Okrem samotného cestovného poistenia sa s vami Boris rád podelí o svoje skúsenosti a užitočné cestovateľské tipy. Prijatie chatbota užívateľmi závisí najmä od ich digitálnej zručnosti.

Mladým ľuďom sú digitálne technológie veľmi blízke, rýchlo porozumejú ich fungovaniu a nového chatbota aj oceňujú. Niektorí užívatelia, predovšetkým strednej a staršej generácie si len postupne zvykajú, že komunikujú s robotom, nie s reálnym človekom,“ vysvetľuje M. Kausichová.

STAŇTE SA PRIATEĽMI

Nový chatbot funguje veľmi jednoducho: do Facebooku zadajte meno Boris Bedeker a pridajte si ho medzi priateľov. Po neformálnom rozhovore a zadaní potrebných údajov priamo vo Facebook Messengeri (URL = m.me/borisbedeker) vás Boris presmeruje na stránku www.allianzsp.sk, kde doplníte svoje údaje a poistenie zaplatíte.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS