Poisťovne: Po búrke a víchrici na severe a východe SR sú značné škody


			Poisťovne: Po búrke a víchrici na severe a východe SR sú značné škody
24.7.2019 Poistný trh

Silné búrky spojené s bleskami a krupobitím poškodili satelity, vonkajšie televízne antény a strešné krytiny. Vietor vyvracal stromy, ktoré poškodili oplotenie a záhradné nábytky.

Búrky, ktoré sa v nedeľu prehnali prevažne východným a severným Slovenskom, zanechali škody najmä na privátnom majetku. Najviac škôd hlásili obyvatelia z okresu Čadca, Poprad a Spišská Nová Ves, kde kanalizácie nestíhali spracovávať prívaly vody a spätné vystúpenie odpadovej vody zaplavovalo suterény domov, pivnice a záhrady. Najväčšie škody voda napáchala v kysuckých obciach Raková, Svrčinovec, Kyčerka a Olešná. 
 
Ako informovala Lucia Muthová z Allianz-Slovenskej poisťovne, voda vo dvore jedného z klientov siahala do výšky jedného metra. Silné búrky spojené s bleskami a krupobitím poškodili satelity, vonkajšie televízne antény a strešné krytiny. Vietor vyvracal stromy, ktoré poškodili oplotenie a záhradné nábytky. Škody hlásené Allianz-SP sú zatiaľ v desiatkach a klienti ich začali nahlasovať zväčša od rána. 
 
Škody, ktoré najmä na severe a východe Slovenska spôsobili víkendové supercelárne búrky, spojené s prívalovými zrážkami, krúpami a lokálnymi povodňami, klienti priebežne nahlasujú, informovala UNIQA poisťovňa. Taktiež ide najmä o zatopenie pivníc a garáží, ako aj zatečenie domov.
 
V rámci škôd na domoch a bytoch klienti hlásili najmä zatopenie objektov, keď následkom silnej búrky došlo vo viacerých prípadoch k upchatiu kanalizácií či dažďových rúr, čo spôsobilo zaliatie pivníc a garáží. Išlo tiež o priame zatopenie vodou následkom zrážok, ale aj vytopenie v dôsledku spätného prúdenia vody v kanalizácii. Poškodené sú najmä pivničné priestory a priestory pod úrovňou okolitého terénu.
 
Klienti poisťovne nahlásili aj niekoľko škôd, ktoré boli spôsobené vniknutím atmosférických zrážok cez porušené strešné krytiny či obvodový plášť domu. Niekoľko hlásení sa týka aj poškodenia častí strešných krytín, komínov či satelitných parabol. Škody na domoch, bytoch a zariadení domácnosti následkom búrky sa hradia z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti, ktoré kryje aj živelné pohromy. 
Zdroj: TERAZ, TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články