Škody po búrkach a krupobití na východe SR sa už vyšplhali na 1 300 000 eur


			Škody po búrkach a krupobití na východe SR sa už vyšplhali na 1 300 000 EUR
19.7.2019 Škody
UNIQA poisťovňa priebežne odškodňuje klientov, ktorým koncom júna a začiatkom júla silné búrky a krupobitie poškodili majetok.
Všetky nahlásené škody už dosiahli výšku 1 300 000 EUR, pričom prevažná väčšina hlásení sa týkala poškodenia osobných motorových vozidiel. Historický rekord zažil v júni aj servis varovania pred náhlou zmenou počasia MeteoUNIQA, ktorý poslal klientom počas 30 dní až 52 159 varovaní pred búrkami, víchricou či krupobitím.
 
Náhle zmeny počasia, na ktoré meteorológovia upozorňujú aj v súvislosti s klimatickými zmenami, dokážu napáchať za krátky čas obrovské škody. Dôkazom sú búrky a krupobitia, ktoré postihli východ Slovenska na prelome júna a júla.
 
Škody, ktoré nám klienti nahlásili od 26.6.2019, dosiahli rekordnú výšku 1 300 000 ER. Týkajú sa prevažne motorových vozidiel, na ktorých silné krupobitie poškodilo karosérie, čelné sklá a svetlomety. Poškodené vozidlá budú hradené z havarijného poistenia, ktoré už v základnom poistení kryje aj škody spôsobené živelnou udalosťou. Silné búrky a padajúce krúpy však zničili aj strechy, strešné okná na domoch, prístrešky a balkóny,“ hovorí riaditeľka oddelenia likvidácie poistných udalostí UNIQA poisťovne Dagmar Lukovičová. 
 
Náhle zmeny počasia priniesli aj rekord v zaslaných varovaniach klientom prostredníctvom servisu MeteoUNIQA. Táto služba reagovala v júni až na 43 poveternostných udalostí, ktoré sa týkali blížiacich sa búrok, víchrice a krupobitia a zaslala až 52 159 varovaní klientom cez mail a SMS. Správy obsahujú stručnú informáciu o blížiacej sa zmene počasia, časové rozpätie  ako aj odporúčanie, ako sa majú klienti správať. Všetky správy sú lokálne presne cielené podľa PSČ bydliska klienta.
 
Rýchlym a lokálne cieleným elektronickým varovaním pred živlami vychádzame v ústrety našim klientom, ktorí tak dostanú včasnú informáciu o zmene počasia. V niektorých situáciách dokážu takéto včasné varovania zabrániť škodám,“  hovorí Dagmar Lukovičová z UNIQA poisťovne.  
Zdroj: UNIQA poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články