Prihrajme deťom na gól. Projekt SFZ a UNIQA podporil aj Milan Škriniar


			Prihrajme deťom na gól. Projekt SFZ a UNIQA podporil aj Milan Škriniar

174 materských škôl a 3400 detí po celom Slovensku môže športovať a trénovať futbalové zručnosti vďaka projektu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) „Dajme spolu gól“.

Licencovaní futbaloví tréneri chodia do priestorov materských škôl už tretí rok a raz do týždňa realizujú s deťmi športové aktivity, ktoré u nich podporujú pravidelný návyk k pohybu. Systematickú prácu s deťmi, ktorá by sa mala tento rok rozšíriť pre deti 1.ročníka základných škôl, podporila cez projekt „Prihrajme deťom na gól“ aj UNIQA poisťovňa.

uniqa-gol

Hlavným cieľom projektu je motivovať deti k športovej aktivite a vytvárať v nich trvalý vzťah k športu. Štatistiky sú totiž alarmujúce. Viac ako Viac ako 70% detí na základných školách sa venuje viac ako 4 hodiny denne televízii, počítačom a zábave s mobilnými telefónmi. Až 18% detí trpí nadhmotnosťou a až 38% detí športuje menej ako 2-krát týždenne alebo nešportuje vôbec.

„Pohybovými aktivitami s deťmi v škôlkach sa snažíme tento negatívny trend zvrátiť a som rád, že dnes už týždenne športuje viac ako 3400 detí. Máme však oveľa vyššie ambície a chceme tento projekt preniesť aj do škôl, ktoré majú o tréningy veľký záujem,“ povedal na tlačovej besede SFZ a UNIQA poisťovne prezident SFZ Ján Kováčik.

Podľa neho by sa mal v budúcom roku počet športujúcich detí pod dohľadom trénerov SFZ zvýšiť na 5000. Na to však aj SFZ potrebuje finančnú podporu. Prispieť by mal k tomu aj projekt „Prihrajme deťom na gól,“ ktorý podporila UNIQA.

O čo ide? Ak si ľudia prostredníctvom stránky www.futbalnet.sk uzavrú akékoľvek poistenie, 10% z hodnoty tohto poistenia ide automaticky na podporu projektu „Dajme spolu gól“. Už pri uzatváraní poistky presne uvidia, koľko zo sumy poistenia odíde na účet projektu podpory športu na školách.

„Napríklad štyri ročné cestovné poistenia pre rodinu zabezpečia licencovaného trénera pre jednu materskú škôlku na celý mesiac,“ vysvetľuje Branislav Časnocha, riaditeľ špeciálnych odbytových ciest UNIQA poisťovne. UNIQA poisťovňa patrí k dlhoročným sponzorom športu a zjazdového lyžovania na Slovensku, 13 rokov stála pri Veronike Velez Zuzulovej a aktuálne je generálnym partnerom našej majsterky sveta Petry Vlhovej.

Verím tomu, že tento projekt bude úspešný. Pretože to nikoho nestojí nič navyše, cena je rovnaká ako na kamennej pobočke či inej stránke online poistenia. Takouto formou poistenia však ľudia pomôžu deťom, pretože nie každý rodič má možnosti a energiu pomáhať svojim deťom na ceste k výkonom tak ako napríklad Vlhovci či Zuzulovci,“ hovorí B. Časnocha z UNIQA.

Projekt „Dajme spolu gól“ je zameraný na popularizáciu futbalu a všeobecnej športovej aktivity u detí v materských školách a na školách. Prirodzenou formou prepája deti, rodičov, školy, kluby a mestá a obce. „Projekt Dajme spolu gól má podľa našich odhadov potenciál pomôcť s rozvojom športu u tých najmenších až v 2748 materských školách a zasiahnuť tak viac ako 150 000 detí. Som preto veľmi rád, že sme našli silného partnera, ktorý nám tento cieľ pomôže naplniť,“ komentoval spoluprácu SFZ a UNIQA poisťovne Ján Kováčik.

Projekt podporil aj slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar. Jeho slová nájdete tu:
https://www.youtube.com/watch?v=8-_zDEvXRJ4

Aktivity trénerov a detí v škôlkach a na školách:
https://youtu.be/3CcOttpmM4M 

Ako bude fungovať podpora cez projekt „ Prihrajme deťom na gól“: 
https://youtu.be/1FvgFvMo-ww 

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články