Martin Žáček, UNIQA: S modrou prilbou fandíme úspešným zjazdárkam


			Martin Žáček, UNIQA: S modrou prilbou fandíme úspešným zjazdárkam
11.7.2018 Poistný trh

Keď sa povie UNIQA a podpora slovenského športu, mnohým automaticky donedávna napadla Veronika Velez-Zuzulová. Po novom bude s modrou prilbou UNIQA jazdiť slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová, ktorá prebrala štafetu predchádzajúcej úspešnej a dlhotrvajúcej 13-ročnej spolupráce.

Ako prezrádza v rozhovore Martin Žáček, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva UNIQA poisťovne, skvelí športovci si zaslúžia podporu. Preto bolo úplne prirodzené, že po skončení kariéry Veroniky Velez-Zuzulovej uzatvorili dohodu o partnerstve s ďalšou úspešnou zjazdárkou.

Martin Žáček

Koncom júna ste sa stali generálnym partnerom slovenskej zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej. Je to privilégium skôr slovenskej UNIQA poisťovne, alebo celosvetovo?
UNIQA je neodmysliteľne spätá s podporou slovenského zjazdového lyžovania už dlhé roky. Sme súčasťou UNIQA Insurance Group, jedného z popredných poskytovateľov poistenia vo všetkých branžách na trhoch v Rakúsku a v strednej a východnej Európe (CEE), pričom práve naši rakúski susedia sú úzko spojení s alpským lyžovaním. Náš materský koncern dlhé roky podporuje tento šport a preto je prirodzené, že sme v slovenskej UNIQA poisťovni pred 13 rokmi začali spolupracovať s Veronikou Velez-Zuzulovou, ktorá sa vtedy objavila na lyžiarskej scéne ako mladá a nádejná lyžiarka.

Ako spätne hodnotíte toto obdobie?
Prežili sme spoločne pekné predchádzajúce roky, plné skvelých úspechov ale aj rôznych zranení, to však k tomuto športu jednoducho patrí. Vždy sme stáli po jej boku a podporovali ju v jej úsilí. Sme radi, že Veronika má svoju „nástupkyňu“ v podobe mladej úspešnej hviezdy zjazdového lyžovania Petry Vlhovej, ktorá má pred sebou celý športový život a mohli sme s ňou uzatvoriť dohodu o partnerstve. Už teraz žne obrovské úspechy a veríme, že tie najväčšie ešte len prídu...

Vaša UNIQA poisťovňa podporuje prioritne len zjazdové lyžovanie, alebo aj iné športové aktivity?
Šport vo všeobecnosti reprezentuje hodnoty ako čestnosť, vytrvalosť, cieľavedomosť, odhodlanosť, férovosť i tvrdú prácu. S týmito hodnotami sa stotožňuje aj skupina poisťovní UNIQA Insurance Group. Preto podporujeme športové osobnosti v rôznych krajinách i pri rôznych športových disciplínach. Na Slovensku ide prioritne práve o zjazdové lyžovanie, pretože si myslíme, že tento najatraktívnejší zimný šport k tejto krajine patrí.

Slovensko má krásne hory a veľmi schopných ľudí, takže lyžiarske športové podujatia sú tu veľmi obľúbené. V iných krajinách, kde náš koncern pôsobí, podporujeme aj iné typy športov, je to dané ich lokálnym pôsobením, ide napríklad o hádzanú, volejbal alebo kanoistiku.

Ktoré dôležité momenty v rámci spolupráce s Veronikou Velez-Zuzulovou ste vnímali zvlášť výrazne?
My v UNIQA poisťovni sme si s Veronikou vždy veľmi dobre rozumeli. Je nielen vynikajúca športovkyňa, ale aj ľudsky úžasná. Je to o skvelom partnerstve, radosti zo spolupráce a o pocite vzájomného priateľstva. Keď mala zdravotné problémy, mohla sa na nás kedykoľvek naplno spoľahnúť, mala našu plnú dôveru. Neopustil sme ju ani pri zraneniach, verili sme, že jej bolesť čoskoro vystrieda úsmev, čo sa vždy aj potvrdilo.

Jedným z krásnych momentov v minulosti bolo, že UNIQA poisťovňa sa pred dvomi rokmi stala generálnym partnerom Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej. Myslíme si, že Slovensko si zaslúži, aby sa tu opäť konal ďalší Svetový pohár, pravdepodobne už v roku 2021 a my sme s lyžovaním neodmysliteľne spojení. Táto krajina má skvele lyžiarske elity, ktoré majú našu dlhodobú podporu a my sa tešíme na ich ďalšie úspechy.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články