UNIQA poisťovňa v 1. polroku dynamicky rástla vo všetkých segmentoch 

UNIQA poisťovňa opäť potvrdila svoju dobrú kondíciu a v prvom polroku 2017 si podľa predbežných výsledkov opäť posilnila svoju pozíciu.

Rástla rýchlejšie ako poistný trh a svoj podiel v predpísanom poistnom si zvýšila na 5,33%. Zisk pred zdanením stúpol medziročne o 4,6 % na hodnotu 4,12 mil eur. 

Predpísané poistné dosiahlo za prvý polrok hodnotu 64,5 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 6,45%. UNIQA rástla vo všetkých segmentoch - v poistení majetku, v motorových vozidlách aj poistení osôb. 

Výrazný nárast zaznamenalo neživotné poistenie, ktoré sa oproti minulému roku navýšilo o 7,55%. Dominovalo najmä poistenie motorových vozidiel s rastom o 8,2% oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Vynikajúco sa darilo poisteniu domácnosti a nehnuteľnosti, keď vďaka nárastu o 13,9% prekročila UNIQA poisťovňa  hranicu 160 000 poistených domov a domácností a je tak v tomto segmentu jedným z lídrom na trhu. 

Veľmi dynamicky sa rozvíja cestovné poistenie, kde úspešne pokračuje spolupráca s viacerými cestovnými kanceláriami a online predaj cestovného poistenia prostredníctvom našej stránky www.uniqa.sk.  Medziročne narástlo o 58,2% a tak tento rok s poistením od UNIQA poisťovne vycestuje do sveta viac ako 100 tisíc klientov.

Napriek náročnej situácii s nízkymi úrokovými sadzbami rástlo predpísané poistné aj v životnom poistení (+3,72%), pri bežne platenom poistení dokonca o 5,2%.

Celková škodovosť po prvom polroku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesla na úroveň 49% oproti 63% v minulom roku, kedy UNIQA poisťovňa zaznamenala väčšie škodové udalosti. 
Počet klientov UNIQA poisťovne k 30.6.2017 presiahol 480 tis. a počet poistných zmlúv sa blíži k hranici 700 000 kusov.  

„Hospodárske výsledky za prvý polrok potvrdzujú, že UNIQA je vo veľmi dobrej kondícii. Naším cieľom je aj naďalej dynamicky ale profitabilne rásť a predovšetkým byť spoľahlivým partnerom pre našich klientov a obchodných partnerov. Veľmi nás teší, že podľa prieskumov trhu máme stále najvyššie percento klientov, ktorí sú našimi fanúšikmi. Aj preto je našim záväzkom neustále skvalitňovať servis pre klientov a zostať poisťovňou, ktorá má atraktívne a žiadané produktové portólio,“ komentoval výsledky generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček. 

Zdroj: Uniqa Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články