UNIQA: Veronika svojim víťazstvom potvrdzuje, že naši skvelí športovci si zaslúžia podporu


			UNIQA: Veronika svojim víťazstvom potvrdzuje, že naši skvelí športovci si zaslúžia podporu
4.1.2017 Poistný trh

UNIQA poisťovňa ako generálny partner Veroniky Velez-Zuzulovej blahoželá našej najlepšej lyžiarke k včerajšiemu fenomenálnemu úspechu v chorvátskom Zahrebe.

Veronika svojim víťazstvom potvrdila, že jej právom patrí titul kráľovná zjazdového lyžovania. Športový sponzoring nie je na Slovensku rozšírený tak, ako vo vyspelých krajinách západného sveta. Talent, tvrdá práca, ctižiadosť a húževnatosť sú hodnotami, ktoré uznávame my všetci.

UNIQA stojí pri Veronike

Veronikin príbeh je aj o pádoch, po ktorých sa nevzdala, vstala a bola ešte silnejšia. Takýto športovec si zaslúži podporu. Aj preto UNIQA poisťovňa stojí pri Veronike ako generálny partner už viac ako 10 rokov.

Všetci sme s napätím sledovali včerajší pretek. Radosť, keď bolo jasné, že Veronika sa stala snehovou kráľovnou a vyhrala preteky, sa nedá opísať. Chcem v mene celej UNIQA poisťovneVeronike zablahoželať k jej fenomenálnemu úspechu a povedať, že pre nás bola vždy kráľovnou zjazdového lyžovania. Želáme jej veľa šťastia a pevne veríme, že svoj včerajší úspech zopakuje aj v ďalších pretekoch,“ povedal generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček.

Pre našu slalomovú jednotku Veroniku Velez-Zuzulovú vznikla špeciálna hymna, s ktorou ju fanúšikovia už od minulého roka povzbudzujú počas pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Ide o novú verziu piesne od rock ´n´ rollovej legendy Chucka Berryho, ktorému sa hymna pre najlepšiu slovenskú slalomárku veľmi páčila.

O hudbu sa postaral basgitarista Martin Zimanyi a Peter „Ďuďo“ Dudák, gitary nahral špecialista na rockové ryfy Bronislav Dobrota. Text má na svedomí Barbora Kardošová a pieseň naspieval víťaz československej SuperStar z roku 2011 Lukáš Adamec.

Tu je link na hymnu GO ZUZU GO!!!:

https://www.youtube.com/watch?v=xLJgJBMYRGw

Čo ste možno nevedeli o Veronike a profesionálnych lyžiaroch:

  • Veroniku postavil prvý raz na lyže jej otec Timotej Zuzula, keď mala 3 roky. Bolo to na svahoch Vojšína pri Novej Bani.
  • Jeden detail na lyžiach vie veľmi ovplyvniť výkon lyžiara, napr. Veronike sa vyberá z viazania 1 skrutka a jej lyže potom idú rýchlejšie.
  • Lyžiarske topánky sa prispôsobujú a upravujú počas tréningov priamo na nohu pretekára. Počas pretekov musia sedieť úplne natesno a presne priliehať na nohu, aj preto v nich lyžiar vydrží „zapnutý“ len jedny preteky a po jazde si ich musí ihneď rozopnúť.
  • Na jeden tréning potrebuje lyžiar asi 3 páry lyží – tie sa počas tréningov testujú a vyberajú sa tie, ktoré majú pre konkrétneho pretekára najlepšiu konštrukciu.
  • Počas jednej sezóny môže využiť profesionálny lyžiar až 30 párov lyží.
  • Najmä vo vysokých nadmorských výškach (napr. na svahoch v USA) musia mať pretekárky počas tréningov k dispozícii kyslíkové masky a po jazde dýchajú kyslík.
Zdroj: UNIQA poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS