Klientov CK ALBANIA TRAVEL prevezie na Slovensko vládna letka, náklady hradí UNIQA poisťovňa


			Klientov CK ALBANIA TRAVEL prevezie na Slovensko vládna letka, náklady hradí UNIQA poisťovňa

UNIQA poisťovňa sa od včerajších neskorých večerných hodín snaží zabezpečiť letecký prevoz 84 klientov ALBANIA TRAVEL z Albánska, ktorý nemohli odletieť domov kvôli úpadku cestovnej kancelárie, ktorá mala u nás uzatvorené poistenie pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

UNIQA poisťovňa sa prioritne snažila zabezpečiť prevoz prostredníctvom komerčných letov. Zabezpečiť náhradné lety pre skupinu 84 klientov v top dovolenkovej sezóne bolo však komplikované. Keďže našou prioritou bolo dostať dovolenkárov domov čo najskôr, dnes v skorých popoludňajších hodinách sa nám nakoniec podarilo zabezpečiť prevoz z Tirany do Popradu niekoľkými lietadlami letky Ministerstva vnútra SR (vládny špeciál).

Klienti cestovnej kancelárie ALBANIA TRAVEL by mali z Tirany odletieť dnes vo večerných hodinách, najneskôr o 21.00 hodine. Náklady na prevoz vládnym špeciálom bude v plnej výške hradiť UNIQA poisťovňa.

Informovanie o úpadku cestovnej kancelárie 

Cestovná kancelária ALBANIA TRAVEL, s.r.o , ktorá má uzatvorené v UNIQA poisťovni poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie, dňa 24.7.2018 vo večerných hodinách informovala UNIQA poisťovňu o zámere vyhlásiť úpadok. V prímorských strediskách v blízkosti Tirany sa v tom čase podľa našich informácií nachádzalo 84 klientov, ktorí práve čakali na odlet domov po ukončení dovolenky.

Ďalších 86 klientov čakalo na letisku v Poprade, odkiaľ mali odletieť na ďalší zájazd do Albánska.
Aj keď úpadok cestovnej kancelárie zatiaľ nebol potvrdený rozhodnutím súdu, vzhľadom na tieto skutočnosti UNIQA poisťovňa prostredníctvom svojej asistenčnej služby okamžite kontaktovala cestovnú kanceláriu a v spolupráci s jej delegátkou od včerajška večera koordinuje organizáciu prevozu klientov z Albánska na Slovensko.

Keďže letecká spoločnosť zrušila plánovaný let z Albánska kvôli neuhradenej pohľadávke, klientom, ktorí mali včera odletieť, zabezpečila poisťovňa cez noc ubytovanie, za ktoré prevzala záruku. Aktuálne čakáme na potvrdenie času náhradného odletu, ktorý by sa mal uskutočniť ešte dnes, najneskôr zajtra.

Ako včas nahlásiť poistnú udalosť


Klientov, ktorí včera kvôli problémom cestovnej kancelárie neodcestovali na dovolenku z letiska v Poprade, prosíme, aby kontaktovali call centrum UNIQA poisťovne a individuálne nahlásili poistnú udalosť na čísle: 02/32 600 100. Pri nahlásení poistnej udalosti je potrebné predložiť:

  • vyplnený formulár hlásenia poistnej udalosti, ktorý nájdete na webovej stránke www.uniqa.sk
  • kópiu zmluvy o obstaraní zájazdu
  • doklad o zaplatení zájazdu

Dokumenty je následne potrebné poslať poštou na adresu UNIQA poisťovne: Krasovského 15, 851 01 Bratislava alebo mailom na adresu: poistovna@uniqa.sk. Klienti, ktorí na zaplatenú dovolenku včera neodcestovali, si môžu nárokovať plnenie z poistenia zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články