Poisťovákom roka 2019 je generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček


			Poisťovákom roka 2019 je generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček
17.4.2019 Poistný trh

Generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček sa stal Poisťovákom roka 2019. O tomto ocenení rozhodli v prestížnej ankete Fincentrum&TREND generálni riaditelia jednotlivých poisťovní, ktoré pôsobia na slovenskom trhu.

„Ocenenie si veľmi vážim a mám z neho úprimnú radosť. Keďže mi ho udelili moji kolegovia, ktorí riadia jednotlivé poisťovne na Slovensku, vnímam ho ako ocenenie výsledkov spoločnosti UNIQA, v ktorej mám tú česť byť už šiesty rok a ktorá má jasnú víziu dlhodobého pôsobenia na slovenskom trhu. Chceme byť poisťovňou, na ktorú sa môžu jej klienti spoľahnúť a máme skvelý tím ľudí, ktorí túto víziu uskutočňujú. Cenu tiež vnímam ako ocenenie mojej práce v prospech celého slovenského trhu, ktorý v posledných rokoch prechádza neľahkým obdobím,“ komentoval ocenenie generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček.

Podobné ocenenie získal Martin Žáček už štyrikrát po sebe v Českej republike, kde TOP manažéri českých poisťovní ocenili najmä jeho osobný viac ako 20 ročný prínos pre celý český poistný trh.

Martin Žáček (53) je absolvent Jadrovej a fyzikálno – inžinierskej fakulty a pôvodným povolaním vedecký pracovník. Väčšinu svojho profesijného života sa však venuje poisťovníctvu v spojení so značkou UNIQA.

Začínal v Česko-rakúskej poisťovni (predchodkyni UNIQA), kde vybudoval oddelenie controllingu a mohol tak uplatniť svoje schopnosti v matematike a v štatistike. Za viac ako 20 rokov prešiel postupne viacerými pozíciami v manažmente až sa v roku 2008 stal predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom českej UNIQA. Na Slovensku prevzal riadenie UNIQA v roku 2014. V súčasnosti pôsobí ako člen Prezídia Slovenskej asociácie poisťovní a na rovnakej pozícii aj v Českej asociácii poisťovní.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS