Zabuchli ste si dvere alebo sa vám pokazila chladnička? Nemusíte volať zámočníka ani opravára


			Zabuchli ste si dvere alebo sa vám pokazila chladnička? Nemusíte volať zámočníka ani opravára

Zabuchli ste si už niekedy dvere do bytu? Prišli ste domov a zistili ste, že nefunguje chladnička alebo kúpeľňa je plná vody? Aj takéto situácie vedia nielen znepríjemniť deň, ale poškodiť váš majetok.

Prípady klientov UNIQA poisťovne hovoria jasnou rečou.

Našej klientke vyhodila v nedeľu neskoro večer elektrická rúra elektrinu v celom dome. V núdzi zavolala na linku asistenčnej služby s tým, že celý dom je bez prúdu a ističe nejdú nahodiť späť. Operátori asistenčnej služby jej zabezpečili opravára z najbližšieho väčšieho mesta, ktorý vyrazil na miesto a poruchu ešte v ten večer odstránil.

Asistenčná služba takisto pomohla ďalšej našej klientke v zime s pokazeným kotlom. Operátor asistenčnej služby do 15 min našiel mechanika, ktorý vyrazil na miesto a kotol aspoň čiastočne sfunkčnil tak, aby si domáca pani mohla v nedeľu večer zakúriť.

Nepríjemnú situáciu zažil náš klient pred cestou na dovolenku. Časová tieseň a stres spôsobili, že počas toho, ako nosil batožinu do auta, zabuchol si dvere v byte a kľúče zostali dnu. Okamžite zavolal asistenčnú službu, tá mu do 20 minút zabezpečila odborníka, ktorý dvere odblokoval.

Naša skúsenosť hovorí, že mnohí klienti zabúdajú alebo si vôbec neuvedomujú, že k uzatvorenému poisteniu nehnuteľnosti a zariadenia domácnosti majú automaticky k dispozícii zdarma asistenčné služby, ktoré môžu využívať počas celej doby poistenia NONSTOP. V prípade problémov len treba zavolať na číslo asistenčnej služby, ktorá pošle na miesto udalosti odborníka hneď, ako je to možné. Klient tým ušetrí nemalé peniaze, ktoré by inak platil elektrikárovi, zámočníkovi či opravárovi za prácu a výjazd,“ hovorí Róbert Koch z oddelenia poistenia majetku UNIQA poisťovne.

Asistenčné služby UNIQA poisťovne pomôžu v prípade:

  • problémov s kúrením, plynom, elektrinou či vodou - inštalatér, kúrenár, plynár, sklenár, elektrikár je k dispozícii pre stav núdze až do limitu plnenia
  • pozáručná oprava pokazených elektrospotrebičov do limitu plnenia (chladnička, kombinovaná chladnička, mraznička, práčka, sušička bielizne, práčka kombinovaná so sušičkou bielizne, umývačka riadu, elektrický sporák, plynový sporák, kombinovaný plynovo-elektrický sporák, prietokový ohrievač, plynový ohrievač vzduchu)
  • zablokovania či zabuchnutia dverí – zámočnícke služby do limitu plnenia
  • ak sa stane domácnosť neobývateľnou v prípade poistnej udalosti - náhradné ubytovanie, ochranu vašej domácnosti a prípadné sťahovacie služby do limitu plnenia
  • ak počas poistnej udalosti nastanú právne komplikácie - právnu asistenciu s finančným plnením do limitu plnenia

Poistenie nehnuteľnosti kryje škody spôsobené živelnými rizikami, akými sú napr. požiar, výbuch, povodeň, priamy úder blesku či vodovodné škody. Poisťovňa vám takisto preplatí škody spôsobené krádežou či vandalizmom.

Ak chce mať majiteľ domu či bytu maximálnu ochranu svojho príbytku, optimálne je poistiť si nehnuteľnosť aj zariadenie, ktoré sa v nej nachádza. Klient má takisto poistenú zodpovednosť príslušníkov domácnosti s územnou platnosťou Európa. Znamená to, že ak napríklad rozbije zrkadlo v hoteli a budú od neho žiadať náhradu škody, môže ju uhradiť zo svojej poistky.

Zdroj: Uniqa Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články