Rakúska UNIQA ponúka lifestylovú analýzu DNA


			Rakúska UNIQA ponúka lifestylovú analýzu DNA
10.7.2019 Zahraničie

Stravujte sa správne? Ste skôr vytrvalostný alebo silový typ? Ako môžete efektívne znížiť svoju hmotnosť? To všetko sú otázky, na ktoré má odpoveď DNA každého z nás.

V rámci súkromného zdravotného poistenia teraz rakúska UNIQA ponúka svojim zákazníkom vyšetrenie DNA. Výsledky môžu pomôcť vyhnúť sa potravinám, ktoré vám nesvedčia, odhaliť poruchy v odbúravanie negatívnych látok v tele a nastaviť optimálne zásobovanie tela živinami. To všetko má vplyv na zdravie i športovú výkonnosť a kondíciu. 
 
„Chceme našich klientov podporiť, aby mohli viesť bezpečnejší, ale aj lepší a dlhší život," opísal novú iniciatívu Peter Eichler, člen predstavenstva UNIQA za oblasť poistenia osôb. „Analýza umožňuje individuálne geneticky podložený výživový a pohybový program pre každého."
 
Ide o vedecky uznávaný genetický test v hodnote okolo 1000 eur, o ktorý môže požiadať 200 000 klientov k ich poisteniu. Vyšetrenie sa vykonáva raz; nemá zmysel ho opakovať, pretože genetické hodnoty zostávajú trvale rovnaké.
 
„Chceme sa profilovať nielen ako súkromná zdravotná poisťovňa. Hodláme prispieť aj k prevencii a zabezpečenie zdravotné a telesné rovnováhy, čo sú najmä v poslednej dobe veľmi silná témy. Motivujeme našich zákazníkov k zdravému a aktívnemu životnému štýlu," objasnil dôvody, prečo bola plnenia teraz doplnená o test DNA, Peter Humer, obchodný riaditeľ UNIQA.

Anonymita zaručená

Najvyššou požiadavkou pri veľmi citlivých osobných údajov, akými genetické informácie bezpochyby sú, je 100 % anonymita. Všetky údaje, ku ktorým vyšetrenie dospeje, sú k dispozícii výhradne len klientovi. UNIQA iba zaeviduje do poistnej zmluvy, že test prebehol, a prevedie platbu na špeciálnu akreditovanou laboratórium Novogenia GmbH v Eulendorfu u Salzburgu. Tá patrí k európskym lídrom v odbore genetickej diagnostiky pre zdravý životný štýl.

Ako test prebieha

Klient dostane sadu na vzorky priamo od firmy Novogenia poštou. Je určená na odber slín z ústnej dutiny. Hneď ako laboratórium vzorky zákazníka dostane, čo trvá asi 4 týždne, kým sú závery analýzy k dispozícii. Tie sú potom odoslané priamo zákazníkovi spolu s odporúčaným programom osobnej výživy a odporúčanými potravinami, aj plánom pohybu, ktoré sú založené na genetickom profile jedinca.
 
Vzorky klienta sú okamžite po vyhodnotení testu likvidované. V súlade s rakúskymi predpismi musí Novogenia uchovať výsledky vyšetrení po dobu 7 rokov. Proti tomu však môže klient kedykoľvek vzniesť námietku. Už vo vstupnom formulári je oprávnený žiadať okamžitý vymazanie výsledkov svojho testu. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články