UNIQA myslí na obete holokaustu, pripomína si ich na budove UNIQA Tower vo Viedni


			UNIQA myslí na obete holokaustu, pripomína si ich na budove UNIQA Tower vo Viedni

68 Židov a Židoviek, ktorí bývali v bezprostrednom susedstve dnešnej budovy UNIQA Tower vo Viedni, bolo počas holokaustu zavraždených. Na pamiatku 82. výročia novembrového pogromu si bude možné v dňoch 9. a 10. novembra 2020 už po tretíkrát prečítať ich mená na fasáde UNIQA Tower.

Po zotmení sa bude po dva večery v dvanásť minútovej nekonečnej slučke zobrazovať 68 mien obetí holokaustu na LED-fasáde 21 poschodovej budovy UNIQA Tower pri Dunajskom ramene vo Viedni. Sídlo rakúskej poisťovacej skupiny UNIQA Group sa tak v tomto čase stane „vežou mien“.

UNIQA_Gregor Bitschnau_3

Mená sa zobrazujú vždy cez štyri poschodia a sú viditeľné už zďaleka. Sú to mená tých židovských susediek a susedov, ktoré až do svojej deportácie bývali v susedstve dnešnej centrály UNIQA na uliciach Ferdinandstraße 12 až 18 a Untere Donaustraße 23 až 25. Tisíce ľudí, ktorí denne prechádzajú okolo budovy, uvidia vežu mien ako jasne viditeľný, silný spomienkový symbol, pripomienku všetkých 65.000 rakúskych obetí holokaustu.

Namensturm_02cUNIQA_Gregor Bitschnau

Podkladom pre vytvorenie „Veže mien“ je databáza obetí Archívu dokumentov rakúskeho odporu. Nájdete ho na www.memento.wien, ide o virtuálnu prechádzku po posledných adresách obetí. Na vytvorenie „Veže mien“ využila UNIQA možnosti digitálnej doby a vytvorila tak modernú formu pamätníka.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články