Koncern UNIQA Group emituje dva dlhopisy: kúpu AXA v strednej Európe a zelený dlhopis


			Koncern UNIQA Group emituje dva dlhopisy: kúpu AXA v strednej Európe a zelený dlhopis
8.7.2020 Poistný trh

Rakúsky koncern UNIQA Group (UNIQA), v rámci ktorého pôsobí aj UNIQA poisťovňa, úspešne umiestnil dva dlhopisy v objeme 800 mil. EUR.

Suma 600 mil. EUR bude použitých na financovanie kúpy dcérskych spoločností AXA CEE a 200 mil. EUR v podobe zeleného dlhopisu. Dopyt investorov po tejto ponuke bol výnimočne vysoký - dopyt po prioritnom dlhopise prevýšil ponuku päťnásobne a dopyt po emisii Green Tier II prevýšil ponuku deväťnásobne.

Akvizícia spoločností AXA v Poľsku, na Slovensku a v Českej republike za približne jednu miliardu EUR je najväčšou investíciou v histórii spoločnosti UNIQA. „Prostredníctvom tejto akvizície získa spoločnosť UNIQA približne päť miliónov klientov, 2 100 zamestnancov a 800 mil. EUR v poistnom každý rok, čo nás posúva zo siedmeho na piate miesto v strednej a východnej Európe.

Financovanie kúpnej ceny prostredníctvom prioritného dlhopisu vo výške 600 mil. EUR sme dokončili tak, ako bolo plánované,“ komentuje pozadie tejto emisie Kurt Svoboda, finančný riaditeľ a riaditeľ pre riziká spoločnosti UNIQA Insurance Group AG (UNIQA). „Preukázaný veľký záujem podčiarkuje dôveru miestnych a medzinárodných investorov v spoločnosť UNIQA.“

Prioritný dlhopis:

Prioritný dlhopis má dobu platnosti 10 rokov a spoločnosť Standard & Poor´s jej udelila rating A. Kupón predstavuje 1,375 % p.a. Dlhopis bude kótovaný na sekundárnom regulovanom trhu Viedenskej burzy cenných papierov. Dátum emisie je naplánovaný na 9. júla 2020. Emisná cena je stanovená na 99,436 % nominálnej hodnoty.

Zelený dlhopis: Ochrana environmentálnej udržateľnosti a zabezpečenie pevnej kapitálovej základne

UNIQA bola prvou poisťovňou v Rakúsku, ktorá sa stiahla z uhoľného priemyslu. V súčasnosti UNIQA opäť preberá vedúcu pozíciu a je prvou rakúskou poisťovňou, ktorá umiestňuje dlhopis, v rámci ktorého sa zaväzujeme investovať rovnakú sumu výnosu z emisie do projektov, ktoré sa zameriavajú na šetrenie zdrojov a na ochranu našej klímy a životného prostredia,“ popísal túto premiéru na rakúskom finančnom trhu Kurt Svoboda.

„Trhu sme poskytli finančný nástroj, ktorý predstavuje ideálny dodatok pre portfóliá mnohých investorov a ktorý vďaka kapitálovej vlastnosti podriadeného dlhopisu zabezpečuje našu pevnú kapitálovú základňu.“

UNIQA sa počas nasledujúcich dvoch rokov zaväzuje investovať finančné prostriedky vo výške 200 mil. EUR zo zeleného dlhopisu do udržateľných investícií. Takéto projekty sa musia zameriavať na veternú energiu, solárnu energiu, recykláciu odpadu, konverziu energie, ekologické riešenia v oblasti dopravy alebo na recykláciu vody v Európe a v krajinách OECD.

Štruktúra správy zeleného dlhopisu musí obsahovať výročné správy o investíciách, ktoré budú kontrolovať nezávislé tretie strany. „To nám umožní zabezpečiť investície do udržateľných projektov, ktoré budú mať kvantifikovateľne pozitívny dopad na životné prostredie,“ povedal K. Svoboda.

Podriadený dlhopis má byť splatený po 15,25 rokov, na základe určitých podmienok, a UNIQA ho nemôže vypovedať 5,25 rokov, opäť na základe určitých podmienok. Tento dlhopis má rating BBB a kupón je 3,25 percent p.a.

Tento dlhopis bude kótovaný na sekundárnom regulovanom trhu Viedenskej burzy cenných papierov. Dátum emisie je stanovený na 9. júla 2020. Emisná cena je stanovená na 99,507 %t nominálnej hodnoty.

Pokiaľ ide o túto emisiu, ratingová agentúra Standard & Poor´s potvrdila rating „A“ pre dlhodobý úverový rating a finančnú spôsobilosť spoločnosti UNIQA Österreich Versicherungen AG. Zároveň potvrdila rating „A-„ pre dlhodobý úverový rating a finančnú spôsobilosť spoločnosti UNIQA Insurance Group AG. Perspektíva oboch ratingov je stabilná.

UNIQA Group
 

UNIQA Group je jednou z vedúcich skupín poisťovní v rámci svojich dvoch hlavných trhov Rakúska a strednej a východnej Európy (CEE). Približne 19 200 zamestnancov a výhradných obchodných partnerov poskytuje svoje služby 10,5 miliónu klientov v 18 krajinách.UNIQA je druhou najväčšou skupinou poisťovní v Rakúsku s trhovým podielom približne 21,4 %. UNIQA pôsobí na 15 trhoch regiónu rastu v CEE: Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Kosovo, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko a Ukrajina.

Zdroj: UNIQA Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Ako som dostal pôžičku

Joy Mongan,  13. 10. 2020

Chcem oceniť pôžičky Karin Sabine pre mňa pôžičku 40 000 €. Ak potrebujete urgentnú pôžičku, vyhnite sa podvodom od falošných veriteľov a prihláste sa prostredníctvom skutočnej pôžičkovej firmy e-mailom sabinhelps@gmail.com whatsapp +79267494861

Ako sa môj milenec vráti ku mne, s pomocou Dr Lomi

שְׁלֹמֹה Liam,  29. 9. 2020

Dobrý den, chcel som rýchlo informovat môj milenec je tam vonku, že prechádza neštastný vztah, myslel som, že on-line kúzlo nefunguje, kým som prišiel do kontaktu s Dr Lomi, ktorý urobil kúzlo pre mna a môj milenec sa vrátil ku mne to bolo potom viem, že duchovné ovládanie fyzickej, Dr Lomi je najlepšie kúzlo kolieska, ktoré vám pomôžu priviest spät svojho milenca, pomôže vám s akýmkolvek rozvodom problém je to najlepšie, co môžete kontaktovat ho na e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com alebo napísat cez linku alebo WhatsApp císlo +2349034287285 môže pomôct vyriešit akýkolvek problém.

Pôžičku

Susan Benson,  24. 8. 2020

Dobrý deň, potrebujete naliehavý úver?
Som Susan Benson. Som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete pôžičku na začatie podnikania, dokončenie projektu, kúpu domu alebo auta alebo potrebujete pôžičku z iných osobných dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, chcem, aby ste sa obrátili na moju firmu. Poskytujeme všetky druhy úverových služieb, zabezpečené aj nezabezpečené pôžičky. Ak to čítate a viete, že potrebujete finančnú podporu, môžete nám napísať iba prostredníctvom e-mailu: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com alebo napíšte nám správu priamo na WhatsApp cez: +447903159998 a okamžite dostanete odpoveď.

Sme komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby a zaväzujeme sa vám pomáhať zlepšovať vaše dlhodobé a krátkodobé finančné ciele, pretože vaša finančná stabilita je naším konečným cieľom.

Pôžičky

Claudia Klein,  5. 8. 2020

Dobrý deň, volám sa Claudia Klein, som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete finančné posilnenie? Potrebujete pôžičku na rôzne účely? ak je vaša odpoveď áno, odporúčam vám kontaktovať svoju firmu prostredníctvom spotlightglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 | a mať na vašom účte pôžičku do 24 hodín, pretože poskytujeme vynikajúce úverové služby na celom svete.

Ponúkame všetky druhy úverových služieb (osobné pôžičky, obchodné pôžičky a mnohé ďalšie), ponúkame dlhodobé aj krátkodobé pôžičky a tiež si môžete požičať až 15 miliónov eur. Moja spoločnosť vám pomôže dosiahnuť rôzne ciele so širokou škálou úverových produktov.

Pôžičky

Claudia Klein,  5. 8. 2020

Dobrý deň, volám sa Claudia Klein, som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete finančné posilnenie? Potrebujete pôžičku na rôzne účely? ak je vaša odpoveď áno, odporúčam vám kontaktovať svoju firmu prostredníctvom spotlightglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 | a mať na vašom účte pôžičku do 24 hodín, pretože poskytujeme vynikajúce úverové služby na celom svete.

Ponúkame všetky druhy úverových služieb (osobné pôžičky, obchodné pôžičky a mnohé ďalšie), ponúkame dlhodobé aj krátkodobé pôžičky a tiež si môžete požičať až 15 miliónov eur. Moja spoločnosť vám pomôže dosiahnuť rôzne ciele so širokou škálou úverových produktov.

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Linda Mark,  14. 7. 2020

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Ahoj milí ľudia, som Linda McDonald, momentálne žijúca v Austine v Texase, USA. Momentálne som vdovou s tromi deťmi a uviazol som vo finančnej situácii v apríli 2020 a musel som refinancovať a platiť svoje účty. Snažil som sa hľadať pôžičky od rôznych úverových spoločností, súkromných aj korporátnych, ale nikdy s úspechom, a väčšina bánk odmietla môj úver, nie sú úplne koristné voči tým kapucám, ktoré ich nazývajú požičiavateľmi vlastných peňazí, že sú všetky podvodné, všetko, čo chcú, je vaša peniaze a dobre od nich nepočujete, urobili mi to dvakrát predtým, ako som sa stretol s pánom Davidom Wilsonom. Najzaujímavejšou časťou je, že moja pôžička sa na mňa previedla do 74 hodín, takže vám odporučím kontaktovať pána Davida, ak máte záujem o pôžičku a ste si istí, že mu môžete splácať načas, môžete ho kontaktovať e-mailom ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

RSS

Súvisiace články