UNIQA posilňuje trhovú pozíciu


			UNIQA posilňuje trhovú pozíciu

V Poľsku je UNIQA teraz so svojimi 1,5 miliónmi zákazníkov desiatkou na poistnom trhu. V Česku obsluhuje 800 000 klientov a na trhu má pozíciu šestky. Na Slovensku má UNIQA pol milióna zákazníkov a v poradí poisťovní jej prináleží v rámci skupín číslo štyri.

AXA teraz prinesie v Poľsku dodatočných 3,2 miliónov klientov, v Česku 800 000 a na Slovensku 750 000 klientov. UNIQA tým poskočí v rebríčku poisťovní podľa predpísaného poistného: V Poľsku a v Česku na pozíciu päťky a na Slovensku si aj naďalej upevní svoje štvrté miesto.
 
„Na každom z týchto troch trhov tak významne posilníme našu trhovú pozíciu,“ konštatoval Andreas Brandstetter, CEO UNIQA Insurance Group.AXA sa k nám výborne hodí, jej spoločnosti sú prvotriedne riadené a majú silnú pozíciu na trhu. Touto transakciou získavame privátnych aj firemných klientov na troch rastúci trhoch, na ktorých už aj doteraz hospodárime vysoko profitabilne.“ S 35 % životného poistenia a 65 % neživotného poistenia je aj produktová ponuka takmer vyvážená.
 
„Vítam akvizíciu spoločnosti AXAna Slovensku ako premenenú šancu na významné posilnenie podielu značky UNIQA na slovenskom trhu, kde si napriek náročným podmienkam súvisiacich s nestabilnou legislatívou udržujeme pevnú pozíciu. Preukázali sme jasnú dlhodobú víziu a patríme k poisťovniam s najspokojnejšími klientami na trhu. Aj v rámci celej európskej skupiny UNIQA dlhodobo vykazujeme výborné výsledky. Verím, že aj od zamestnancov spoločnosti AXA získame viacero skvelých nápadov a impulzov, ktoré nám pomôžu aj naďalej upevňovať pozíciu na trhu,“ komentoval akvizíciu generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček.
 
Dokončenie transakcie musia ešte schváliť príslušné úrady. UNIQA si pre prípravu transakcie prizvala poradenskú spoločnosť HSBC. 
Zdroj: UNIQA Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

poistenie v uniqa

majo Marian,  9. 2. 2020

Zrušil som poistku nakolko som bol rok na pn a za uraz som dostal 100€ pri uraze vidite aka je dobra poistovna neodporucam urazovu poistku a pan Zajiček sa zatajil a uz nemal cas ani na komunikaciu hamba

RSS

Súvisiace články