UNIQA: Škody po výdatnom daždi sa už vyšplhali na takmer na 200 000 Eur


			UNIQA: Škody po výdatnom daždi sa už vyšplhali na takmer na 200 000 Eur
19.10.2020 Škody

Klienti stále nahlasujú škody, ktoré za posledné dva týždne spôsobili povodne a záplavy následkom silných dažďov.

UNIQA eviduje zatiaľ cca 300 nahlásených škôd v predbežnej výške takmer 200 000 Eur, predpokladáme však, že číslo bude stúpať. Ľudia škody stále nahlasujú, pretože v niektorých lokalitách voda stále neopadla. Škody následkom povodní sa týkali prierezovo celého územia Slovenska, pričom najväčšie škody evidujeme z okolia povodí riek na východe Slovenska.

Zatopenie pivníc a garáží, zatopenie domov a bytov následkom zrážok, bahno v dome, zatečené steny, narušená statika, poruchy elektroinštalácie, zničený nábytok a spotrebiče – to sú najčastejšie škody, ktoré nám nahlasujú klienti po minulotýždňových povodniach.

Škody na domoch, bytoch a zariadení domácnosti následkom búrky sa hradia z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti, ktoré kryje aj živelné pohromy.

Klienti môžu škody nahlasovať telefonicky na (+421) 2 32 600 100, mailom na poistovna@uniqa.sk alebo na našom webe cez online registráciu: https://skody.uniqa.sk/.

UNIQA sa snaží škody likvidovať v zrýchlenom režime. Využíva pri tom aj videoobhliadky, kedy klienti na diaľku komunikujú s likvidátorom a priamo cez smartfón mu môžu ukázať napr. vytopené miesta v dome.

Zdroj: UNIQA Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články