Európska komisia schválila akvizíciu AXA spoločnosťou UNIQA v SR, v Česku a v Poľsku


			Európska komisia schválila akvizíciu AXA spoločnosťou UNIQA v SR, v Česku a v Poľsku

Európska komisia schválila navrhovanú akvizíciu bez ďalších podmienok. Ide o dôležitý míľnik na ceste k uzavretiu transakcie.

 

Dôležitý míľnik v plánovanom nákupe dcérskych spoločností francúzskej skupiny AXA spoločnosťou UNIQA v Poľsku, Českej republike a Slovensku bol dosiahnutý: Európska komisia nezistila žiaden rozpor so zákonom o hospodárskej súťaži a schválila navrhovanú akvizíciu bez ďalších podmienok.

„Plánovaná akvizícia postupuje podľa plánu. Po úspešnom dokončení financovania nás schválenie Európskej komisie posúva o krok vpred k uzavretiu transakcie, ktorá je veľmi dôležitá pre celú skupinu UNIQA”, hovorí Andreas Brandstetter, CEO koncernu UNIQA. Financovanie akvizície bolo zabezpečené na začiatku júla 2020 prioritným dlhopisom v objeme 600 miliónov EUR.

Momentálne sa ešte čaká na nevyhnutný súhlas regulačných orgánov  vo všetkých troch krajinách. Úplne dokončenie transakcie sa očakáva vo štvrtom kvartáli tohto roka

V prípade úspešného dokončenia akvizície získa spoločnosť UNIQA približne päť miliónov zákazníkov, 2 100 zamestnancov a 800 miliónov EUR ročne na poistnom. Skupina UNIQA si tak zlepší svoju pozíciu na trhu v strednej a východnej Európe a posunie sa zo siedmeho miesta na piate.

Úspešné zavŕšenie akvizície AXA prinesie na Slovensko 750 000 nových klientov. UNIQA si na Slovensku upevní svoje štvrté miesto a posilní si svoj podiel na trhu na úroveň 10%. Vďaka akvizícii vstúpi UNIQA na Slovensku aj do penzijného pripoistenia.

Zdroj: UNIQA Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Ako sa môj milenec vráti ku mne, s pomocou Dr Lomi

שְׁלֹמֹה Liam,  29. 9. 2020

Dobrý den, chcel som rýchlo informovat môj milenec je tam vonku, že prechádza neštastný vztah, myslel som, že on-line kúzlo nefunguje, kým som prišiel do kontaktu s Dr Lomi, ktorý urobil kúzlo pre mna a môj milenec sa vrátil ku mne to bolo potom viem, že duchovné ovládanie fyzickej, Dr Lomi je najlepšie kúzlo kolieska, ktoré vám pomôžu priviest spät svojho milenca, pomôže vám s akýmkolvek rozvodom problém je to najlepšie, co môžete kontaktovat ho na e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com alebo napísat cez linku alebo WhatsApp císlo +2349034287285 môže pomôct vyriešit akýkolvek problém.

RSS

Súvisiace články