Európska komisia schválila akvizíciu AXA spoločnosťou UNIQA v SR, v Česku a v Poľsku


			Európska komisia schválila akvizíciu AXA spoločnosťou UNIQA v SR, v Česku a v Poľsku

Európska komisia schválila navrhovanú akvizíciu bez ďalších podmienok. Ide o dôležitý míľnik na ceste k uzavretiu transakcie.

 

Dôležitý míľnik v plánovanom nákupe dcérskych spoločností francúzskej skupiny AXA spoločnosťou UNIQA v Poľsku, Českej republike a Slovensku bol dosiahnutý: Európska komisia nezistila žiaden rozpor so zákonom o hospodárskej súťaži a schválila navrhovanú akvizíciu bez ďalších podmienok.

„Plánovaná akvizícia postupuje podľa plánu. Po úspešnom dokončení financovania nás schválenie Európskej komisie posúva o krok vpred k uzavretiu transakcie, ktorá je veľmi dôležitá pre celú skupinu UNIQA”, hovorí Andreas Brandstetter, CEO koncernu UNIQA. Financovanie akvizície bolo zabezpečené na začiatku júla 2020 prioritným dlhopisom v objeme 600 miliónov EUR.

Momentálne sa ešte čaká na nevyhnutný súhlas regulačných orgánov  vo všetkých troch krajinách. Úplne dokončenie transakcie sa očakáva vo štvrtom kvartáli tohto roka

V prípade úspešného dokončenia akvizície získa spoločnosť UNIQA približne päť miliónov zákazníkov, 2 100 zamestnancov a 800 miliónov EUR ročne na poistnom. Skupina UNIQA si tak zlepší svoju pozíciu na trhu v strednej a východnej Európe a posunie sa zo siedmeho miesta na piate.

Úspešné zavŕšenie akvizície AXA prinesie na Slovensko 750 000 nových klientov. UNIQA si na Slovensku upevní svoje štvrté miesto a posilní si svoj podiel na trhu na úroveň 10%. Vďaka akvizícii vstúpi UNIQA na Slovensku aj do penzijného pripoistenia.

Zdroj: UNIQA Poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Pôžičky

Claudia Klein,  10. 9. 2020

Ahoj a vitajte v Spotlight Global Financial Services, volám sa Claudia Klein, som veriteľka a tiež finančná konzultantka.

Potrebujete finančné posilnenie? Potrebujete pôžičku na rôzne účely? ak je vaša odpoveď kladná, odporučím vám, aby ste sa na moju firmu obrátili prostredníctvom | spotlightglobalservices@gmail.com | alebo nám pošlite správu na WhatsApp: +4915758108767 | a mať na svojom účte pôžičku do 24 hodín, pretože poskytujeme vynikajúce pôžičkové služby po celom svete.

Ponúkame všetky druhy pôžičkových služieb (osobné pôžičky, obchodné pôžičky a mnoho ďalších), ponúkame dlhodobé aj krátkodobé pôžičky a tiež si môžete požičať až 15 miliónov eur. Moja spoločnosť vám pomôže dosiahnuť rôzne ciele pomocou širokej škály pôžičkových produktov.

RSS

Súvisiace články