Zdieľanie áut cez HoppyGo je už na Slovensku, vďaka poisteniu je bezpečnejšie


			Zdieľanie áut cez HoppyGo je už na Slovensku, vďaka poisteniu je bezpečnejšie

Platforma HoppyGo, ktorá ľuďom umožňuje zdieľať automobily medzi sebou a zarábať na svojom aute, je už k dispozícii aj na Slovensku.

Kompletné služby sú zatiaľ dostupné v Bratislave a okolí, v najbližšom čase však HoppyGo plánuje postupne pokryť celé Slovensko. Poistenie na mieru pre HoppyGo pripravila AXA pojišťovna, a.s. pobočka SK, ktorá aktuálne patrí do rakúskej poisťovacej skupiny UNIQA Insurance Group a už tento rok by sa mala definitívne zlúčiť s UNIQA.

HoppyGo je otvorená platforma pre zdieľanie áut, ktorá je založená na koncepte peer-to-peer a zabezpečuje zdieľanie vozidiel, ktoré ich majitelia naplno nevyužívajú. Tieto vozidlá následne požičiavajú tým, ktorí auto nemajú alebo potrebujú špecifické vozidlo, napríklad na víkendový výlet, dovolenku, služobnú cestu či sťahovanie. HoppyGo používateľom umožňuje zapožičanie auta doma alebo v zahraničí a to buď krátkodobo na 1-2 dni alebo na dlhodobé prenájmy.

Zdieľanie áut vďaka poisteniu bezpečnejšie

V rámci každého zapožičania je zároveň v cene zahrnuté havarijné poistenie, ktoré kryje všetky dôležité riziká. V základnej cene je samozrejme aj asistenčná služba, ktorá sa o nájomcov postará v rámci celej Európy napríklad v prípade nehody.

„S HoppyGo máme spoločné to najdôležitejšie – spokojnosť našich klientov, ktorá je pre nás dlhodobo absolútnou prioritou. Rovnako sa snažíme držať krok s dobou a prinášať inovatívne riešenia nad rámec poistenia, za čo sme boli ocenení užívateľmi ako SMART poisťovňa roka. Veríme, že carsharing ako novodobý spôsob dopravy má veľkú budúcnosť.

Možnosti mobility rozširuje už v období nadchádzajúcich dovoleniek, ktoré bude pravdepodobne aj tento rok tráviť značná časť ľudí na Slovensku. Veľmi nás teší, že UNIQA môže byť pri tom, aj vďaka poisteniu totiž získajú zákazníci vyššiu bezpečnosť a lepšie služby,“ povedal člen predstavenstva pre firemných klientov a Affinity UNIQA Martin Rotkovský.

Aj vďaka poisteniu je totiž prenájom áut cez platformu HoppyGo oveľa bezpečnejší, ako keď auto požičiavate za peniaze na vlastnú päsť. Ak Vám ho totiž dotyčný už nevráti, poisťovňa sa na takúto udalosť spravidla pozerá ako na spreneveru, ktorú havarijné poistenie nekryje. Pokiaľ auto požičiavate cez HoppyGo, je sprenevera vozidla zahrnutá v rámci balíčka havarijného poistenia. 

Ako zdieľanie áut cez HoppyGo funguje?

Zapožičanie sa dá realizovať prostredníctvom jednoduchej mobilnej alebo webovej aplikácie, cez ktorú je možné vyhľadať vozidlo v okolí alebo v cieľovej destinácii. Aktuálne sú vozidlá dostupné predovšetkým v Bratislave a okolí, vďaka otvorenému konceptu HoppyGo však ponuka zdieľaných áut zaznamenáva každý týždeň nárast v desiatkach percent.

Do roka tak plánuje poskytnúť široký výber automobilov po celom Slovensku. Koncept HoppyGo vychádza z myšlienky trvalo udržateľnej mobility a cirkulárnej ekonomiky. V Českej republike s ňou platforma HoppyGo medziročne dosiahla najlepšie výsledky v histórii.

„Naším cieľom je poskytnúť ľuďom čo najpohodlnejší a najjednoduchší prístup k flexibilnej, dostupnej a udržateľnej mobilite. Chceme koncept P2P carsharingu sprístupniť čo najširšej verejnosti, a preto sme sa rozhodli expandovať na blízke zahraničné trhy. Sme presvedčení, že slovenských používateľov zaujme myšlienka cirkulárnej ekonomiky, široký výber automobilov všetkých kategórií aj možnosť pasívneho privyrobenia si,“ uviedol Robin Švaříček, CEO HoppyGo.

„Keďže spokojnosť našich zákazníkov a ich spätná väzba je pre nás úplne kľúčová, veľmi sa tešíme spolupráci s UNIQA, ktorá zabezpečí pre našich užívateľov ešte lepšie služby,“ dodáva Robin Švaříček.

Rovnako ako v Českej republike aj na Slovensku poskytuje HoppyGo svoje služby len overeným používateľom (musí byť bez dlhov, exekúcií, a mať platný OP). Podľa údajov spoločnosti HoppyGo zarobili minulý rok majitelia vozidiel v Čechách na autách, ktoré nepoužívali, vyše 592-tisíc eur. Priemerný majiteľ prenajal svoje vozidlo 14-krát a zarobil tak  1 178 eur. Najväčší záujem o zapožičanie registruje HoppyGo tradične v priebehu letnej sezóny.

Platforma HoppyGo je k dispozícii aj pre B2B segment. Registrovať sa môžu spoločnosti, ktoré nemajú plné využitie pre vlastnú firemnú flotilu a zdieľaním áut tak môžu získať nový zdroj príjmu.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články