Spoločnosť HSBC Insurance uzavrela dohodu o kúpe spoločnosti AXA Singapore za 575 miliónov USD


			Spoločnosť HSBC Insurance uzavrela dohodu o kúpe spoločnosti AXA Singapore za 575 miliónov USD

Spoločnosť HSBC Insurance sa chystá prevziať singapurskú pobočku globálnej poisťovne AXA v rámci dohody v hodnote 575 miliónov amerických dolárov.

Podľa denníka Reinsurance News je spoločnosť AXA Singapore kombinovanou poisťovňou s približne 1 miliónom klientmi. Spoločnosť sa umiestnila na ôsmom mieste v oblasti životného poistenia a má 2 % podiel na trhu. Na trhu s majetkovým a úrazovým poistením sa umiestnila na piatom mieste so 4 % podielom na trhu.

Očakáva sa, že predaj spoločnosti AXA Singapore banke HSBC bude mať v celoročných finančných výsledkoch skupiny AXA za rok 2021 negatívny vplyv na čistý zisk vo výške približne 160 miliónov amerických dolárov.

Akvizícia v súčasnosti naďalej podlieha podmienkam uzatvorenia predaja a odhaduje sa, že bude uzavretá do začiatku štvrtého štvrťroka tohto roka.

Gordon Watson, generálny riaditeľ spoločnosti AXA pre Áziu a Afriku, uviedol: „Táto transakcia je ďalším krokom na ceste zjednodušovania spoločnosti AXA. V súlade so stratégiou Skupiny sa zameriavame na naše kľúčové trhy, na ktorých sme zastúpení v správnych obchodných segmentoch a máme na nich veľký potenciál rastu.

V Ázii máme jedinečný súbor aktív na etablovaných trhoch a trhoch s vysokým potenciálom, kde presadzujeme našu víziu, a to najmä v oblasti zdravia a ochrany, vďaka čomu našim zákazníkom prinášame produkty a služby s vysokou hodnotou. Rád by som poďakoval riadiacemu tímu a všetkým zamestnancom spoločnosti AXA Singapore za ich významný prínos a odhodlanie, ktoré v priebehu rokov preukázali, a zaželal im veľa úspechov do budúcnosti.“

Spoločnosť AXA nedávno predstavila STeP, nové digitálne riešenie pre poistné udalosti, ktoré pomáha zákazníkom zjednodušiť proces poistenia motorových vozidie

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články