Spoločnosť AXA dokončila predaj spoločností v Grécku


			Spoločnosť AXA dokončila predaj spoločností v Grécku
9.6.2021 Zahraničie

Spoločnosť AXA dokončila predaj svojich spoločností Life & Savings a Property & Casualty v Grécku spoločnosti Generali za celkovú hotovostnú protihodnotu 167 miliónov eur. 

Na základe podmienok vzájomnej dohody AXA predáva svoje grécke prevádzky v oblasti životného poistenia a sporenia a v oblasti poistenia majetku a úrazového poistenia za celkovú odplatu vo výške 167 miliónov eur.  

Táto transakcia je pokračovaním cesty spoločnosti AXA za zjednodušením v súlade so stratégiou skupiny. Dokončenie transakcie podliehalo zvyčajným podmienkam vrátane získania súhlasu regulačných orgánov, a už vlani v decembri sa očakávalo že k finalizácii dôjde do konca druhého štvrťroka 2021.

O spoločnosti AXA v Grécku

V roku 2019 bola AXA Grécko siedma na trhu s neživotným poistením a ôsma na trhu so životným poistením* so širokou ponukou produktov pre viac ako 600 000 zákazníkov.

Spoločnosť zamestnáva 249 zamestnancov a distribuuje produkty prostredníctvom diverzifikovaného distribučného mixu pozostávajúceho z banko-poisťovníckeho partnerstva s Alpha Bank, agentov, brokerov, ale aj priamych distribučných kanálov.

Hrubé príjmy a základné výnosy prevádzok AXA v Grécku zaznamenané v konsolidovanej finančnej uzávierke Skupiny za finančný rok 2019 dosiahli 168 miliónov eur, respektíve 15 miliónov eur.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články