Tomáš Brablec: On-line nástroje INSIA sú špičkou vo svojom odbore


			Tomáš Brablec: On-line nástroje INSIA sú špičkou vo svojom odbore

Spoločnosť INSIA dlhodobo kladie dôraz na poskytovanie najmodernejších on-line nástrojov, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre potreby hypotekárnych a poisťovacích maklérov.

Riaditeľa IT oddelenia INSIA Tomáša Brableca sme sa spýtali, aký komplikovaný je vývoj týchto unikátnych nástrojov.

V dnešnej dobe nie je vôbec jednoduché držať s konkurenciou krok, nie ešte prichádzať s novými, inovatívnymi technologickými riešeniami. Ako je teda možné, že INSIA dlhodobo udáva trendy a prichádza s vizionárskymi projektmi?
Povedal by som, že INSIA má šťastie v tom, že sa jej darí dobre odhadovať trendy. Najväčší problém dnešného IT je, že sa celý svet hýbe neskutočne rýchlo a naprogramovať niečo nové trvá nejaký čas. Preto je v tomto odbore dôležité odhadnúť, čo bude trendom za pár mesiacov a začať na tom pracovať s predstihom. Je jasné, že nie vždy sa to podarí, ale zatiaľ sme mali väčšinou dobrý odhad, a vďaka tomu patríme v IT k špičke v našom odbore.

Rád by som sa spýtal na mobilné aplikácie. Nedávno ste uvoľnili novú verziu aplikácie POISŤOVNE, ktorá obsahuje prehľadný adresár všetkých poisťovní.
Je pravda, že sa jedná o jednu z našich najpoužívanejších aplikácií, keď samozrejme nepočítam našu vlajkovú loď – YETI. Povedal by som, že za úspechom stojí to, že aplikácie robíme pre užívateľov. Zaujíma nás, čo sa im páči a zároveň sledujeme, ako aplikácie používajú. 

Napríklad aplikáciu POISŤOVNE sme po roku používania úplne prerobili podľa prianí samotných užívateľov. Ide o taký náš malý príspevok celému trhu. Nie je určený len pre našich partnerov, ale môže ju používať ktokoľvek.

Spomenul ste YETI, môžete nám prezradiť niečo viac?
Kto sa v odbore pohybuje dlhší čas, určite už o ňom počul, veď jeho prvá verzia bola spustená už v roku 2003. YETI je komplexný nástroj pre poistných a finančných maklérov. Naši partneri v sieti vďaka nemu dokážu kompletne obslúžiť zákazníka. Keď sme sledovali, ako poradcovia pracujú s klientom, zistili sme, že väčšina z nich má pre každého klienta zložku, kam ukladá všetky informácie.

A presne podľa toho sme navrhli systém YETI. Systém zbiera všetky informácie a ukladá ich priamo ku klientovi. Poradca tak má celú históriu komunikácie i portfólio klienta ako na dlani, na jednom mieste. Keď sa k tomu pridá rýchlosť a úroveň zabezpečenia, ktoré sú pre nás kľúčovými parametrami, máte systém, ktorý by si jednotlivec mohol ťažko dovoliť.

Vieme, že aktuálne INSIA hľadá ďalších vývojárov. Znamená to, že stále rozširujete váš programátorský tím?
Áno, všetkých našich vývojárov máme ako zamestnancov. I vďaka tomu dokážeme reagovať pružnejšie na zmeny, ktorých je v tomto odbore naozaj mnoho. Aj keď je náš tím stabilný, INSIA rastie a s ňou aj požiadavky na vývoj. Vzhľadom na to, akú obľúbenosť majú naše mobilné aplikácie, chceme do tejto oblasti investovať.

I keď je dnes hľadanie nových ľudí zložité, verím, že INSIA dokáže ponúknuť skvelé podmienky na prácu. Pokiaľ teda tento rozhovor číta niekto, kto sa vývojom zaoberá, budem rád, keď sa mi ozve.

Chápem. Na záver mám poslednú otázku. V INSIA pracujete už niekoľko rokov, čo Vás tam stále drží? Aké to je, pracovať v INSIA?

To je pravda, v INSIA už som dekádu svojho pracovného života. Vďaka tomu, že sa neustále púšťame do nových vecí a každú chvíľu pracujeme na niečom inom, tak už mi to tak ani nepríde. Ako som už spomínal, INSIA sa nebojí skúšať nové veci, experimentuje, používa nové technológie a to je práca, ktorá ma skrátka baví.

Veľmi často ľudí z odboru práca omrzí, pretože si čítajú o nových skvelých technológiách a pritom ich v praxi nemôžu sami používať. U nás, pokiaľ sa nám niečo osvedčí, sa nebojíme nové veci implementovať. Nerád by som, aby to vyznelo ako prázdna fráza, ktorých je všade plno, ale my naozaj takto fungujeme.

Ďakujeme za rozhovor.

Zdroj: INSIA, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články