Ako sa pripraviť na jesenné dažde? Radí Colonnade Insurance


			Ako sa pripraviť na jesenné dažde? Radí Colonnade Insurance
17.9.2021 Tlačové správy

Zatiaľ čo pred vandalmi a zlodejmi sa do istej miery môžeme chrániť, horšie je to s vyčíňaním matky prírody. 

V čase, keď dochádza k zvyšovaniu hladín riek, zvyšuje sa aj pravdepodobnosť príchodu väčších dažďov, zosuvov pôdy z dôvodu takejto živelnej udalosti, či zatečenia.

Sú to iste nepríjemnosti, ktoré by sme radšej neriešili, no pokiaľ sa s nimi už stretneme, je dobré vedieť, že máme po boku partnera, ktorý nás podrží. V Colonnade preto – ak vám napríklad hlina po dlhodobých zrážkach z kopca zíde do záhrady či domu, poškodí napríklad plot alebo samotné múry – kryjeme všetky vaše starosti. Pomôžeme tiež s odpratávaním tohto nánosu.

Nepríjemnosti pri neočakávanom daždi

Povedzme napríklad, že sa pôjdete prejsť so psíkom, vybehnete do obchodu, alebo ste na výlete s deťmi. Prekvapí vás však búrka – a vy ste nechali otvorené okná „na vetračku“. Ak v tomto prípade zatečie voda do vášho domu, nemusíte sa obávať. Následné poškodenie alebo zničenie poisteného majetku (akými sú parapety, parkety či vymaľované steny) všetky kryjeme.

Ako je to s povodňami?

Menej časté, no o to nebezpečnejšie sú povodne. A nemusí ísť len o jarné obdobia pri topení snehu – silné nárazové búrky a dažde si zažívame aj v týchto mesiacoch. Nadmerná ťažba dreva, intenzívna stavebná činnosť a hlavne meniaca sa klíma nám dokážu pripraviť nemilé prekvapenie aj v lokalitách, kde povodeň v minulosti nebola zaznamenaná.

Je povodeň a záplava to isté?

Aj keď sú tieto pojmy podobné, ich význam je trochu odlišný. Povodeň vzniká v dôsledku zvýšenia hladiny vodného toku alebo vodných nádrží nad úroveň brehu alebo pretrhnutím hrádze a následným vyliatím vody. Na rozdiel od povodne, záplava môže vzniknúť aj v lokalite vzdialenej od akéhokoľvek vodného toku.

Je to totiž súvislá vodná plocha, ktorá vzniká z dôvodu nedostatočného odtoku atmosférických zrážok. U nás však poistíte povodeň aj záplavu spoločne, nemusíte preto myslieť na samostatné dopoistenia. Bonusom je krytie spätného vystúpenia vody z kanalizačného potrubia, ktoré môže nastať aj mimo povodne či záplavy. Aj tieto škody hradíme a to aj v prípade, ak kanalizácia nemala spätnú klapku.

Na čo myslieť pri poistení

Ak sa aj práve nenachádzate v záplavovej oblasti, je dobré myslieť na krytie rizík spojených s vyčíňaním prírodných živlov. Povodne, tornáda, ale aj krúpy nás dokážu – už aj na Slovensku – celkom pekne potrápiť. Aby váš domov bol chránený, nezabudnite zahrnúť do vášho balíčku poistenia VIVA aj rôzne voliteľné riziká, ako napríklad zatečenie vody či spomínané krytie povodní a záplav. Celú ponuku nájdete TU.

O poisťovni Colonnade Insurance S.A.

Poisťovňa Colonnade Insurance S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu sa špecializuje na neživotné poistenie, ktoré je určené nielen pre individuálnych klientov, ale aj pre malé a veľké podniky. Sme súčasťou nadnárodnej finančnej skupiny Fairfax Financial Holdings, patriacej medzi svetových lídrov v oblasti poistenia a zaistenia.

Colonnade Insurance SA je držiteľom ratingu finančnej sily A- (Excellent) od agentúry A.M. Best. Dosahuje hrubé predpísané poistné v neživotnom poistení vo výške viac ako 20 miliónov eur a na Slovensku poisťuje viac ako 55 000 klientov. Špecializuje sa na poistenie majetku a zodpovednosti za škodu, cestovné a úrazové poistenie firiem a poistenie EuroGAP. Pre viac informácií navštívte www.colonnade.sk

 

 

Zdroj: Colonnade Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články