Bytový dom na Ovručskej ulici bude po požiari do Vianoc v poriadku


			Bytový dom na Ovručskej ulici bude po požiari do Vianoc v poriadku
22.12.2020 Škody, Poistný trh

Správu o požiari na začiatku decembra zasiahla celé Slovensko. Táto nepríjemná udalosť postihla obyvateľov bytového domu na Ovručskej ulici v Košiciach.

Požiar vznikol v byte na piatom poschodí, všetky byty smerom vyššie boli poškodené minimálne zadymením, a takmer všetky byty smerom nižšie boli zasiahnuté hasebnou vodou. Bolo veľkým šťastím, že bezprostredný požiar sa okrem balkónov na 6. poschodí nerozšíril do žiadneho ďalšieho bytu.

Najviac poškodeným bol byt v ktorom vznikol požiar, plamene však zničili, okrem iného, aj časť fasády, či okien. Najaktuálnejšou prioritou bolo čo najrýchlejšie opraviť poškodené časti domu a bytov.

Riaditeľ odboru likvidácie Colonnade Insurance S.A.,pobočky poisťovne z iného členského štátu, kde je dom poistený, Marek Vereb, tvrdí, že harmonogram prác je rozvrhnutý v prospech obyvateľov bytového domu.

„Ešte v deň požiaru sme urobili vonkajšiu obhliadku a odhadli približný rozsah škody. Vo štvrtok ráno sme absolvovali osobné stretnutie so sprostredkovateľom poistenia, ktorý oficiálne oznámil vznik škody. Dohodli sme spoločný postup a stratégiu jej odstraňovania,“ vysvetlil Vereb s tým, že spoločný postup koordinovali so spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na sanáciu škôd po požiaroch.

„Stretli sme sa aj s domovníkom Emilom Kráľovičom, ktorý pomohol pri komunikácii s obyvateľmi poškodeného bytového domu a prevádzkovou techničkou Bytového podniku mesta Košice (BPMK). Objednali dva veľkokapacitné kontajnery, ktoré boli v piatok ráno na miesto pristavené.“

Jedným z podstatných úkonov, na ktoré kládli dôraz, bola eliminácia možného vzniku ďalších škôd.

„Preto sme žiadali odstrániť uvoľnený materiál zo zateplenia, ktoré mohlo ohrozovať kohokoľvek v okolí bytovky. Navyše sa nachádzalo priamo nad vstupom do bytového domu. Musím oceniť ochotu obyvateľov bytového domu, ako sa zomkli a boli veľmi nápomocní na prvotnom čistení spoločných priestorov. Ešte v piatok sa podarilo ukončiť  sanáciu celého ôsmeho podlažia, k čomu sa zvyčajne môže pristúpiť až neskôr. Náš harmonogram prác je rozvrhnutý tak, aby do Vianoc už nič obyvateľom bytového domu nepripomínalo túto nepríjemnú udalosť. K oprave fasády však pristúpime na jar, keď to umožní počasie.“

Po plných ôsmich dňoch práce firiem, ktoré zabezpečovali predovšetkým odstránenie všetkých sadzí, umytie a vymaľovanie spoločných priestorov, ale tiež revízie rozvodu plynu, kúrenia, vody, elektriny, ďalej výťahu či zasklenie schodišťa, platí to, čo bolo sľúbené – počas Štedrého večera už naozaj nič nebude pripomínať túto nepríjemnú udalosť.

„Z vnútorných priestorov boli odstránené všetky sadze, je vymaľované a vyumývané – dokonca tam až do cca siedmeho poschodia už nie je cítiť ani ten príšerný zápach,“ pokračuje Marek Vereb. V súčasnosti by už nemalo nič brániť pri návrate do bežného života. Pokojné vianočné sviatky si teda môžu dopriať aj obyvatelia bytového domu na Ovručskej.

O poisťovni Colonnade Insurance S.A.

Poisťovňa Colonnade Insurance S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu sa špecializuje na neživotné poistenie, ktoré je určené nielen pre individuálnych klientov, ale aj pre malé a veľké podniky. Sme súčasťou nadnárodnej finančnej skupiny Fairfax Financial Holdings, patriacej medzi svetových lídrov v oblasti poistenia a zaistenia. Colonnade Insurance SA je držiteľom ratingu finančnej sily A- (Excellent) od agentúry A.M. Best. Dosahuje hrubé predpísané poistné v neživotnom poistení vo výške viac ako 20 miliónov eur a na Slovensku poisťuje viac ako 55 000 klientov. Špecializuje sa na poistenie majetku a zodpovednosti za škodu, cestovné a úrazové poistenie firiem a poistenie EuroGAP. Pre viac informácií navštívte www.colonnade.sk

 

 

Zdroj: Colonnade Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články