Ako na aktualizáciu poistnej zmluvy? Radí poisťovňa Colonnade Insurance


			Ako na aktualizáciu poistnej zmluvy? Radí poisťovňa Colonnade Insurance

Náš život sa vyvíja. Mnoho z nás postupom času začína so športom, prichádzajú nám na svet deti, do rodinného kruhu pribúdajú domáci miláčikovia..

To všetko, na čom nám záleží, sa snažíme nejakým spôsobom chrániť. Preto by mali byť takéto životné zmeny zachytené aj v poistnej zmluve.  V dnešnom príspevku vám z poisťovne Colonnade Insurance ukážeme zopár praktických rád, kedy je dobré pozrieť sa na uzavreté poistenia a aktualizovať ich podmienky. 

Keď sa lepí smola na päty 

Mnoho vecí nevieme dopredu predpovedať – stovky eur na opravu strechy po víchrici, ďalšie peniaze stála zase zatečená stena a zničené parkety a koberec po prasknutej trubke. Pred dvoma rokmi sa zase nový psík podhrabal popod plot a susedovi rozhrýzol záhradnú sedačku a novonasadené stromčeky. Že sa toto nemohlo stať jednej rodine?

Nuž, stalo sa, a to iba v priebehu dvoch rokov. Ak by táto rodina nebola správne poistená, za dva roky by z rodinnej kasy vytieklo slušných 8 380 €. Keďže však mali poistenie bez spoluúčasti, nemali so škodami žiadne ďalšie výdavky okrem každoročného platenia poistného.

Čo znamená „správne“ poistenie? 

Čo všetko by ste si mali všímať na poistení, aby ste mali istotu, že ste sa poistili naozaj výhodne (a tým nemyslíme cenu, ale šírku poistného krytia)? Ako v prípade horeuvedenej domácnosti, je naozaj dobré reflektovať vaše životné zmeny aj v poistnej zmluve. Napríklad – nové šteniatko pripoistiť k aktuálnemu poisteniu domácnosti.

Samozrejme, téma poistenia nie je jednoduchá, no dáme vám pár cenných rád, ktoré sa Vám zídu pri prehodnocovaní vašich poistiek. 

Prvá odborná rada 

Poistite si celý svoj majetok. V prípade veľkých škôd tak budete mať poistený celý svoj domov – byt či rodinný dom, no rovnako aj domácnosť (teda vaše zariadenie). Dôležité je aj poistenie zodpovednosti za škodu, ktoré vás a vašu rodinu bude chrániť v prípade, ak niekomu spôsobíte škodu.

Druhá ľudská rada 

Neberte poistenie na ľahkú váhu. Má vám pomôcť v ťažkých chvíľach. Neponáhľajte sa s podpisom zmluvy. Pozrite sa na poistné podmienky a ak im nerozumiete, nehanbite sa svojho finančného poradcu opýtať na veci, ktoré vás zaujímajú. A to pokojne aj opakovane, koniec koncov ho za to platíte.

Tretia odborná rada 

Starajte sa o svoje poistenie. Akékoľvek: či už majetkové alebo životné. Každý druhý rok sa pozrite do poistnej zmluvy alebo sa poraďte so svojím finančným poradcom, či sú poistné sumy aktuálne, či nie je na trhu lepšie a modernejšie poistenie. Predídete tak zbytočným problémom pri prípadnej škode.

Štvrtá ľudská rada  

Nenechajte sa zmiasť neprehľadnosťou a zvláštnymi pojmami. Kvalitné poistenie spoznáte aj podľa čitateľných, priamočiarych a prehľadných poistných podmienok písaných ľudskou rečou, v ktorých sa rýchlo zorientujete.

Nepozerajte v prvom rade na cenu poistenia, ale na to, či mu rozumiete. Ak z podmienok neviete jednoznačne vyčítať, čo všetko budete mať poistené, pred akými rizikami vás poistenie chráni alebo všetky jeho výluky (teda to, čo poistením kryté nie je), dajte od takého poistenia s čistým svedomím ruky preč a požiadajte svojho poradcu o iný produkt.

Rada na záver 

Za zmienku tiež stojí, že si treba všímať aj iné služby poisťovne. Budete vedieť s poisťovňou komunikovať aj e-mailom? Dá sa nahlásiť či obhliadnuť škoda, alebo urobiť zmena na poistnej zmluve aj na diaľku, cez internet? Čím viac pozitívnejších odpovedí na takéto a podobné otázky, tým lepšie pre vás. 

Najmä v dnešnej dobe poznačenej COVIDom človeka určite poteší, že nemusí behať na pobočku poisťovne niekam do mesta alebo nákupného centra a čakať v rade s inými zákazníkmi.
Nebojte sa poistenia a ani poisťovní. Nebojte sa čítať, pýtať a neriaďte sa iba cenou alebo poskytnutou zľavou. Odmenou vám bude poistenie, na ktoré sa môžete kedykoľvek spoľahnúť.

Colonnade

Zdroj: Colonnade Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články