5 tipov na výlet v chladných mesiacoch po Slovensku od  Colonnade Insurance


			5 tipov na výlet v chladných mesiacoch po Slovensku od  Colonnade Insurance
26.11.2020 Tlačové správy

Teplota na teplomere pomaly klesá, aj keď väčšina našej krajiny ešte neleží pod snehovou prikrývkou. December sa však blíži, a my si zaslúžime oddychové výlety aj počas tohto obdobia!

Môžete teda štartovať. Kam? To poradí Colonnade Insurance  v dnešných piatich tipoch, ktoré potešia priaznivcov z každého kúta Slovenska.

Na čo nezabudnúť pred štartom

Aj keď sa nám môže zdať, že vonku je slnečno, stále majme zbalené naozaj teplé oblečenie vo viacerých vrstvách. Ak sa vydávame na dlhšie (aj pešie) túry, nezabúdajme ani na náhradný pár topánok či ponožiek, ktoré nás udržia v suchu aj v prípade, že sa náhle zmení počasie.

Okrem sucha myslime aj na teplo – azda každý si z detstva spomenie na retro termosky plné voňavého čaju, ktorý nás vždy dokázal zohriať.

Ak sa vyberáme na cesty autom, nezabudnime včas prezuť pneumatiky. V tomto období by sme už mali mať nasadené zimné – teplota vozovky klesla pod 7 stupňov a aj takto si môžeme „pridať body“ k bezpečnosti. Pre extra ochranu pozrite na naše úrazové poistenie sedadiel.

Poďme na cesty!

Ak máme všetko skontrolované a zbalené, môžeme vyraziť. V nasledujúcom prehľade sme si pre vás pripravili päť dychvyrážajúcich „destinácií“, ktoré Vás potešia, nech už ste z ktoréhokoľvek kraja Slovenska.

Hrady a zámky sú čarovné aj v zime

Na Slovensku sa nachádza vyše 70 hradov, zámkov, prípadne ich zrúcanín. Poobzerajte sa dobre po mape a určite nájdete ešte taký, ktorý ste doteraz nemali šancu vidieť zblízka. Prečo si ho nepreklepnúť v decembri? Stačí na to pevná obuv a majestátny výhľad z hradného kopca bude stáť určite za to. Ak sa vyberiete dostatočne vysoko, odmenou za námahu môžu byť aj pre zimu typické inverzie. Medzi najpopulárnejšie hrady a zámky určite patria najrozsiahlejší Spišský hrad na východe, na Považí zas Beckov či Lietava, na západe zas Tematín či Oponický hrad.

Keď doliny zaleje hmla

Ako sme písali pri hradoch, inverzie sa vám môžu naskytnúť aj pri výstupe na vyššie či nižšie vrcholy a rozhľadne. Tie najvyššie kopce vás zaručene čakajú vo Vysokých Tatrách, ak ich však máte od ruky, energiu si môžete dobiť aj na Muránskej planine, Poľane či Malých Karpatoch. Lokálne tipy však nájdete určite aj na webových stránkach Vašej obce alebo priľahlých dediniek.

Trochu kultúry

Pokiaľ nám situácia nedovoľuje vrátiť sa do kín a divadiel, nie je zlý nápad pozrieť sa na tradičnú, ľudovú kultúru. Môžeme tak urobiť napríklad v dedinke Vlkolínec, ktorá osloví aj v zime. Je prístupná, samozrejme, aj autom, zdravšia je však prechádzka po značenej turistickej trase z Ružomberka. Pamiatkové rezervácie ľudovej architektúry však nájdete aj v Čičmanoch, Španej doline či Podbieli.

Jedinečná atmosféra „malej Prahy“

Banská Štiavnica svojím duchom s množstvom vežičiek a „mačacími hlavami“ na chodníkoch jednoznačne pripomína malú slovenskú Prahu. Ak ste ju ešte nestihli navštíviť, táto zima vám ponúka príležitosť to napraviť. Prechádzka na blízku kalváriu či k okolitým jazierkam – tajchom poteší rovnako, ako exkurzia do starých banských šácht či do múzea Sládkovičovej Maríny v podobe Banky Lásky.

Drevené kostoly v adventnom období

Počas decembra a špeciálne s blížiacimi sa Vianocami sa často ľudia k sebe správajú milšie a ohľaduplnejšie. O to emocionálnejšia môže byť návšteva špeciálnych drevených kostolíkov, ktoré sú výnimočným príkladom sakrálneho staviteľstva na východe Slovenska.

K najstarším patria gotické drevené kostoly (ktoré nájdete v Hervartove či Tvrdošíne), nájdu sa však aj evanjelické tzv. artikulárne kostoly – napríklad  v Kežmarku či Hronseku. Tretím typom sú pravoslávne, v ktorých nájdeme unikátne karpatské ikony. Mnoho z týchto kostolíkov bolo zapísaných aj do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Už viete, kam sa vyberiete najbližší víkend?

O poisťovni Colonnade Insurance S.A.

Poisťovňa Colonnade Insurance S.A., pobočka poisťovne z iného členského štátu sa špecializuje na neživotné poistenie, ktoré je určené nielen pre individuálnych klientov, ale aj pre malé a veľké podniky. Sme súčasťou nadnárodnej finančnej skupiny Fairfax Financial Holdings, patriacej medzi svetových lídrov v oblasti poistenia a zaistenia. Colonnade Insurance SA je držiteľom ratingu finančnej sily A- (Excellent) od agentúry A.M. Best. 

Dosahuje hrubé predpísané poistné v neživotnom poistení vo výške viac ako 20 miliónov eur a na Slovensku poisťuje viac ako 55 000 klientov. Špecializuje sa na poistenie majetku a zodpovednosti za škodu, cestovné a úrazové poistenie firiem a poistenie EuroGAP. Pre viac informácií navštívte www.colonnade.sk

 

Zdroj: Colonnade Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články