Nemecká Allianz zvýšila zisk na takmer sedem miliárd eur


			Nemecká Allianz zvýšila zisk na takmer sedem miliárd eur

Najväčšia európska poisťovňa Allianz v roku 2016 zvýšila čistý zisk o štyri percentá na 6,9 miliardy eur. V samotnom štvrtom štvrťroku zisk medziročne stúpol o 23 percent na 1,7 miliardy eur.

Zisk tak prekonal očakávania analytikov, ktorí ho podľa prieskumu agentúry Reuters odhadovali na 1,54 miliardy eur.

Spoločnosť Allianz tiež uviedla, že sa rozhodla zvýšiť dividendu o 4,1 percenta na 7,6 eura na akciu. Oznámila tiež, že vynaloží až tri miliardy eur na spätné odkúpenie 19,1 milióna vlastných akcií.

Prevádzkový zisk vlani stúpol o 0,9 percenta na 10,8 miliardy eur. V tomto roku firma počíta s prevádzkovým ziskom v rozmedzí 10,75 až 10,85 miliardy eur.

Rok 2016 bol plný nie vždy vítaných prekvapení, ktoré zmenili mnoho predpokladov, vyvolali geopolitickú neistotu aj vrtkavosť na trhu a skomplikovali predpoveď pre rok 2017," uviedol generálny riaditeľ Oliver Bäte. „Sme však presvedčení, že dosiahneme plánované úrovne prevádzkového zisku," dodal.

Allianz zaznamenala v minulom roku výrazné posilnenie v segmente životného poistenia a to o 9,3 % na 4,1 miliárd eur. Nová produkcia rástla o 2,7 %, pre porovnanie, v roku 2015 to bolo 2,2 %. Segment neživotného poistenia rástol v minulom roku menej výrazne, o 4,23 %.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články