Allianz - SP začala vyplácať odškodné po mrazoch


			Allianz - SP začala vyplácať odškodné po mrazoch
2.6.2016 Poistný trh

Po mrazoch, ktoré v apríli zasiahli Slovensko a poškodili či zničili úrodu viacerým poľnohospodárom, začala Allianz – SP s vyplácaním odškodného.

V týchto dňoch sme uhradili prvé platby poľnohospodárom, ktorí utrpeli totálnu škodu na úrode. Celkovú výšku škôd po aprílových mrazoch odhadujeme na viac ako 1,5 milióna eur. Presný rozsah škôd budeme vedieť stanoviť až po posledných doobhliadkach, ktoré ešte stále prebiehajú,“ uviedla hovorkyňa Allianz – Slovenskej poisťovne, Lucia Muthová.

Silné mrazy, ktoré v apríli zasiahli Slovensko, spôsobili najväčšie škody na úrode v lokalitách Nitra, Trnava a Bratislava. Mráz najviac poškodil vinice a cukrovú repu. „Najväčšiu škodu evidujeme v oblasti Komárna, kde mráz zničil vinič a celkovú škodu sme odhadli na 240-tisíc eur. V Nitre evidujeme škodu za 230-tisíc eur, taktiež na viniči. V ďalšom prípade extrémne nízke teploty poškodili výsev cukrovej repy a spôsobil škodu za približne 200-tisíc eur. Veľké škody po mrazoch boli nahlásené aj na jabloniach,“ bilancuje riaditeľ likvidácie poistných udalostí Allianz - SPJozef Hrdý.

Výška odškodného, ktoré poľnohospodárom vyplácame, závisí od rozsahu spôsobených škôd, dojednanej poistenej produkcie a samozrejme od rizík, ktoré má poľnohospodár poistené,“ vysvetľuje Anton Jendek, zodpovedný za agro poistenie.

V rámci poistenia, ktoré Allianz – SP ponúka poľnohospodárom, je možné poistiť plodiny proti mrazu, ľadovcu, víchrici, požiaru, povodni, záplave, suchu pri vzchádzaní a vyzimovaniu (vrátane plesne snežnej). Individuálne je možné poistiť úrodu aj proti ďalším špeciálnym rizikám.
.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články