Allianz-SP prešetrovala vlani 2116 podozrivých poistných udalostí


			Allianz-SP prešetrovala vlani 2116 podozrivých poistných udalostí

Ako uviedla dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi vedúca oddelenia kontroly a špeciálnych činností Allianz-Slovenská poisťovňa Jaroslava Zemanová, celková výška odhalených podvodov dosiahla viac ako 4,3 milióna eur.

Najviac podozrivých prípadov už tradične bolo v rámci poistenia vozidiel, ktoré tvorili viac ako polovicu zo všetkých šetrených prípadov a aj najväčšie celkové hodnoty odhalených podvodov.

Podľa jej slov pri prešetrovaní podozrivých prípadov im významne pomáhajú moderné technológie. Jednou z technologických vychytávok je hlasový analyzátor. Špeciálny softvér dokáže rozlíšiť vedomé klamstvo od iného stresu na základe vrstvenej analýzy hlasu. Vlani vďaka tejto technológii odhalili v poisťovni pokusy o podvod za viac ako 65.000 eur.

V rámci poistných udalostí zo životného poistenia preverila poisťovňa vlani 119 podozrivých prípadov. Najviac hlásení tvorili fiktívne drobné úrazy, ale vyskytli sa aj prípady neoprávneného požadovania odškodnenia za chirurgický úkon. 

Z regionálneho a geografického hľadiska poisťovňa prešetrovala najviac podozrivých prípadov v Žilinskom a Banskobystrickom kraji, kde celková suma pokusu o podvod dosiahla 1,83 milióna eur. Na druhom mieste rebríčka pokusov o podvodov skončili Nitriansky a Trenčiansky kraj. Najmenej podozrení bolo v Košickom a Prešovskom kraji.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články