Hypotekárna sieť Allianz–SP sprostredkovala úvery za 20 miliónov eur


			Hypotekárna sieť Allianz–SP sprostredkovala úvery za 20 miliónov eur
27.5.2016 Produkty

Za prvých 13 mesiacov sprostredkovala hypotekárna sieť Allianz – SP vyše 550 úverov v objeme 20 miliónov eur. Viac ako 3800 klientov využíva služby hypotekárnej siete Allianz – SP. Novinka na trhu ponúka komplexný servis pre klienta pod jednou strechou.

V apríli minulého roka priniesol líder na slovenskom poisťovacom trhu Allianz – SP unikátnu novinku, keď ako jediná poisťovňa na Slovensku spustila vlastnú hypotekárnu sieť. Klienti tak môžu pod jednou strechou nájsť komplexný servis, vrátane poradenstva v oblasti hypoték a úverov.

Trinásť mesiacov pôsobenia na trhu hodnotí vedúci oddelenia hypoték Slavomír Ruman pozitívne: „Bola to veľká výzva, pretože sme nevedeli do čoho ideme, ani ako zareagujú klienti. Po vyše roku sa ukazuje, že to bol správny krok. Vytvorili sme úplne nový systém, ktorý na Slovensku nemá obdobu a klientom priniesol úplne novú možnosť na trhu - získať korektné a komplexné informácie a poradenstvo v oblasti úverov.“

Záujem klientov potvrdzujú aj dosiahnuté výsledky. „Služby hypotekárneho poradenstva v súčasnosti využíva viac ako 3800 klientov s celkovým objemom viac ako 120 miliónov eur. Za uplynulých 13 mesiacov sme úspešne sprostredkovali vyše 550 úverov za viac ako 20 miliónov eur,“ bilancuje Slavomír Ruman.

Hypotekárna sieť Allianz – SP nie je konkurenciu bankám, ale ide o spoluprácu s nimi. Aktuálne spolupracuje so siedmimi finančnými inštitúciami, a to ČSOB banka, OTP banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, UniCredit Bank, VÚB banka a Consumer Finance Holding. Hypotekárne poradenstvo klientom Allianz – SP poskytuje 61 hypotekárnych špecialistov, ktorí fungujú po celom Slovensku.

Všetko sú to profesionáli z bánk s dlhoročnými skúsenosťami z úverovej oblasti, ktorí dokážu klientovi promptne poradiť a nastaviť úver tak, aby bol preňho čo najvýhodnejší, ale vedia mu pomôcť aj s ďalšími dokumentmi, ktoré súvisia s hypotékou ako kataster, znalecký posudok, kúpno-predajné či záložné zmluvy, čím klientovi ušetria čas, peniaze a pomôžu mu zorientovať sa v tejto oblasti,“ dodáva Slavomír Ruman.

Špecialisti hypotekárnej siete okrem hypoték sprostredkúvajú aj bezúčelové a spotrebiteľské úvery a takisto investičné úvery pre malé a stredné firmy. Poradenstvo aktuálne ponúkajú fyzickým osobám, podnikateľom, spoločenstvám vlastníkov bytov aj firmám.

Do budúcnosti plánujeme rozšíriť skupinu našich hypotekárnych špecialistov z aktuálnych 61 na 100 ľudí do konca tohto roka a v budúcom roku plánujeme ich počet ešte zdvojnásobiť. Zvažujeme aj pôsobenie v segmente veľkých podnikateľských a investičných úverov,“ uzatvára Slavomír Ruman.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články