Allianz - SP: Poistenie proti pádu lietadla nemusí byť scifi


			Allianz - SP: Poistenie proti pádu lietadla nemusí byť scifi
30.6.2016 Poistný trh

Presvedčili sa o tom manželia Strieškovci, ktorým začiatkom apríla 2016 padol na strechu ich rodinného domu vetroň. Dom mali našťastie poistený aj proti pádu lietadla.

Toto riziko pritom majiteľka domu Mária Striešková dojednala v Allianz – SP len približne pred piatimi rokmi: „Manžel so synom sa mi smiali, že som dom poistila aj proti pádu lietadla. Dnes si neviem predstaviť, ako by sme to zvládli bez poistky,“ hovorí po nešťastnej udalosti.

Denne nahlásia klienti Allianz – Slovenskej poisťovni približne 800 najrôznejších poistných udalostí. V sobotu 2. apríla však operátor zákazníckeho centra zaznamenal udalosť, aká sa nedeje bežne. Incident sa stal počas medzinárodnej leteckej súťaže Pribina cup 2016, keď sa vo vzduchu zrazili dva vetrone. Jeden z nich spadol priamo na strechu rodinného domu v Nitre pri Zobore a nechal v nej obrovskú dieru.

Netradičnú poistnú udalosť začala Allianz - SP riešiť hneď po jej nahlásení. „Už cez víkend sme klientov telefonicky informovali, že s opravou strechy môžu začať okamžite. V pondelok prišiel pracovník poisťovne na obhliadku a zdokumentoval škodu. Hneď na druhý deň bola klientovi poskytnutá záloha na opravu,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Havária spôsobila na streche také rozsiahle škody, že jej oprava nebola možná a bolo ju treba kompletne vymeniť. „Klientom sme poskytli poistné plnenie vo výške primeraných nákladov na obnovenie strechy v aktuálnych cenách nových materiálov, s výnimkou častí, ktoré si klient dal vyhotoviť, no neboli súčasťou pôvodnej strechy,“ vysvetľuje Jozef Hrdý, riaditeľ likvidácie škôd Allianz - SP.

Dnes sa vďaka odškodneniu manželia Strieškovci tešia z úplne novej strechy. Poisťovňa nám uhradila kompletné škridlové pokrytie na celú strechu, podbitie, časť krovu aj všetky montážne práce,“ vysvetľuje majiteľka domu a dodáva: „Presvedčili sme sa, že na poistení sa neoplatí šetriť. Ak človek nemá poistku, môže sa len báť, čo všetko sa môže stať.“

Poistenie proti pádu lietadla je súčasťou všetkých troch modulov poistenia nehnuteľnosti, ktoré Allianz – SP  ponúka. „Hoci sa to nezdá, riziko pádu lietadla nie je ničím výnimočným a je zahrnuté už v najlacnejšom, základnom module poistenia stavby,“ vysvetľuje riaditeľka manažmentu produktov Allianz – SP Andrea Leskovská.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články