Zisk nemeckej poisťovne Allianz v 2. kvartáli klesol o 46 %


			Zisk nemeckej poisťovne Allianz v 2. kvartáli klesol o 46 %

Nemecká poisťovňa Allianz, najväčšia v Európe, svojimi výsledkami za 2. kvartál 2016 sklamala analytikov. Jej zisk totiž klesol až o 46 %.

Dôvodom boli vyššie náklady na poistné udalosti spôsobené prírodnými katastrofami, a tiež výdavky spojené s plánovaným predajom juhokórejskej divízie. Informovali o tom agentúry Bloomberg a RTTNews.

Konkrétne, čistý zisk Allianz sa v 2. kvartáli 2016 znížil na 1,09 miliardy eur z 2,02 miliardy eur v rovnakom období vlani. Analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg predpovedali poisťovaciemu koncernu lepší výsledok, a to pokles zisku na v priemere 1,55 miliardy eur.

Po prepočítaní na akciu sa zisk poisťovne v sledovanom období znížil na 2,35 eura zo 4,38 eur/akcia v 2. kvartáli minulého roka. Výsledok za uplynulý kvartál ovplyvnili jednorazové výdavky vo výške 352 miliónov eur na odčlenenie juhokórejskej divízie. Allianz sa v apríli dohodla s čínskou poisťovňou Anbang Insurance Group na predaji svojej prevádzky v Južnej Kórei.

Prevádzkový zisk Allianz sa za tri mesiace do konca júna znížil o 17,2 % na 2,4 miliardy eur. Dôvodom tohto poklesu boli vyššie náklady na odškodné za poistné udalosti aj menšia návratnosť investícií v dôsledku turbulentného vývoja na trhoch.

Tržby Allianz v 2. kvartáli tiež klesli, a to o 2,5 % na 29,4 miliardy eur. Allianz potvrdila svoju prognózu pre tento rok a očakáva, že jej prevádzkový zisk sa bude pohybovať v rozmedzí 10 - 11 miliárd eur. na porovnanie, vlani dosiahol 10,7 miliardy eur.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články