Allianz Life Korea zaplatí pohľadávky samovrahov


			Allianz Life Korea zaplatí pohľadávky samovrahov

Kórejská odnož poisťovne Allianz, podľahla regulačnému tlaku a súhlasila so zaplatením pohľadávok po splatnosti, týkajúcich sa samovrážd.

Dňa 28. novembra tohto roku varovali kórejské úrady finančného dohľadu poisťovne Allianz, Samsung Life Insurance, Hanwha Life Insurance a Kyobi Life Insurance, aby vyplatili plnenie rodinám samovrahov, ak nechcú čeliť ťažkým disciplinárnym opatreniam.

Tie obsahovali pokuty, odvolanie vysokého manažmentu, prípadne aj nútené ukončenie činnosti. Allianz zareagovala ako prvá, a možno predpokladať, že ostatné zúčastnené poisťovne ju budú čoskoro nasledovať.

Podľa odhadov sú pohľadávky po splatnost,i týkajúce sa samovrážd, vo výške až 51.4 miliónov dolárov - a to len v Allianz. Suma všetkých štyroch poisťovateľov by mohla vyšplhať cez 360 miliónov dolárov.

Momentálne dochádza k predaju Allianz Life Korea, ktorá si preto nemôže dovoliť riskovať sankcie. Čínska Anbang Insurance Group chce spoločnosť kúpiť, a ponuka je skúmaná kórejskou stranou. Ak by došlo k penalizácii Allianz Life Korea, môže byť celý obchod zmetený zo stola.

Zdroj: Insurancebusinessmag.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS