Partneri INSIA v Česku oslávili 10 rokov spolupráce

22.4.2015 Rozhovory

Pred 10 rokmi sa podieľali na vzniku siete poisťovacích a finančných sprostredkovateľov INSIA. Ako hodnotí partia „otcov zakladateľov“ svoju prvú dekádu? Zdeněk Černý a Zdeněk Vondráček, majitelia spoločnosti INSIA KV s.r.o. v českom Sokolove, sa stali partnermi INSIA ako prví.

 

Páni, je to už viac rokov. Pamätáte si ešte, čo pre vás bolo impulzom k partnerstvu v sieti INSIA? Ako hodnotíte uplynulých 10 rokov?

Na dobu pred desiatimi rokmi si spomínam veľmi dobre a musím uznať, že to všetko utieklo naozaj rýchlo. Vstupu do INSIE predchádzala séria rokovaní s Ivanom Špirakusom, Petrom Markom a ďalšími kolegami maklérmi. Niektorí z nich do INSIA nakoniec nevstúpili. My sme zmluvu podpísali, tým hlavným impulzom bol Ivan Špirakus, ktorého sme poznali niekoľko rokov a verili sme jeho zámeru vybudovať veľkú firmu.

Uplynulých desať rokov splnilo naše očakávania a sme radi, že sme prispeli k vybudovaniu tak veľkej a silnej firmy, ako je INSIA. Vstupom do siete INSIA sme si predovšetkým upevnili pozíciu u našich klientov.

Čestmír Irovský a Drahoslav Oulehla z Brna nasledovali kolegov zo Sokolova. Pán Irovský, INSIA si zakladá na poskytovaní kvalitného servisu a vytvoreniu zázemia poisťovacím a finančným sprostredkovateľom. V čom cítite zo strany INSIA tú najväčšiu podporu? 

Pokúsim sa zhrnúť predchádzajúcich 10 rokov. Na začiatku to bola predovšetkým osobnosť Ivana Špirakusa, ktorý mi odovzdal mnoho svojich skúseností z poistenia priemyslu, pohľadávok a profesijnej zodpovednosti. Potom to bol a stále je systém YETI, ktorý mi poskytuje všetko, čo potrebujem pre svoju prácu. INSIA pre mňa znamená ozajstné zázemie, od provízií, IT oddelenie, marketingu, cez kolegov v oddelení poistenia priemyslu.

Pretože sa intenzívne zaujímam o taoizmus, verím, že máme „vymeranú“ dĺžku života na 120 rokov. V starej Číne to tak naozaj bolo. Prvých 40 rokov by sme sa mali učiť, ďalších 40 rokov by sme mali odovzdávať skúsenosti a ďalších 40 rokov by sme si mali užívať života. A myslím, že je báječné, keď sa vám v živote darí tieto veci prepájať. Mne sa to v INSIA darí. Vďaka nej som sa pozrel do Indie, som v klube milionárov a mám okolo seba v Brne skvelých spolupracovníkov. Touto cestou by som sa chcel všetkým poďakovať za doterajšiu spoluprácu a verím, že ďalších 10 rokov bude ešte zaujímavejších.

Pán Oulehla, keď ste vstúpili do siete, pracovali ste s prvou verziou softvéru YETI. Teraz sa pripravuje nová generácia YETI 3.0. Aké funkcie tohto systému pre vás majú najväčší prínos? 

Tak ako každý softvér aj tento prechádza určitým vývojom. Napriek tomu už prvotné verzie v sebe mali potenciál stať sa bezkonkurenčným nástrojom pre členov siete INSIA. Za to patrí vďaka odborníkom, ktorí sedia na druhej strane monitora a stále „ladia" systém tak, aby bol čo možno najefektívnejším pracovným nástrojom. Ide o pracovný nástroj a nie je možné povedať, ktorá funkcia pre mňa má najväčší prínos a ktorú nepotrebujem. Všetko je natoľko prepojené, že najlepšie funkciou je samotný YETI.  

Majitelia INSIA SaS s.r.o., Jan Sehnal a Luděk Sikyta, sa stali treťou zakladajúcou spoločnosťou siete INSIA. Ako by ste zhodnotili svojich 10 rokov v INSIA?

Koncept, ktorý nastavila INSIA nám vyhovuje. To, že za nami stojí silná spoločnosť, vnímajú pozitívne vo veľkej miere aj naši klienti, ktorí na nás pozerajú ako na zdravú, profesionálne a spoľahlivú firmu. Taktiež sa toto partnerstvo kladne odráža aj v prístupe poisťovní voči nám. Spojenie so silnou značkou pri zachovaní značnej časti podnikateľskej slobody bolo to, čo sme počas našich posledných desiatich rokov využili pre náš rast najviac.

P3190006 LQ

A najdôležitejšia otázka na záver. Ako sa vám páčila oslava vášho 10-ročného výročia v INSIA?

Veľmi sa nám páčila, oslavy nám idú zo všetkého najlepšie. Ale na záver ešte trochu vážne. Pozvanie od Ivana Špirakusa si veľmi vážime. To ako sa INSIA za 10 rokov raketovo rozvinula je pozoruhodné a určite to málokto z nás na začiatku očakával. Klobúk dole.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články